با وجود شکایت هلال احمر از سردار سعید قاسمی، صفحه توییتر منتسب به او، بر حرفهای خود دوباره تاکید کرد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: در پی انتشار ویدئویی از سعید قاسمی، یکی از فرماندهان بازنشسته نظامی درباره استفاده از پوشش هلال احمر در جریان جنگ بوسنی، جمعیت هلال احمر ایران، در اطلاعیه ای از شکایت این نهاد از وی به مراجع قضایی خبر داد.

سردار سعید قاسمی در یک مصاحبه تلویزیونی اینترنتی در پاسخ به سوالی درباره نقش خود در جنگ بوسنی(سال‌های ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۵) گفت «برخی نیرو‌های نظامی سپاه در پوشش هلال احمری برای آموزش نظامی نیرو‌های مجاهدین در جریان جنگ بوسنی به این کشور اعزام می‌شدند.». او همچنین گفته «ما هلال احمری‌هایی بودیم که برای آموزش نیروهای جهادی به بوسنی رفته بودیم.»

علاوه بر این سردار یدالله جوانی، معاون سیاسی سپاه پاسداران نیز در گفت‌وگو با یک روزنامه، با اشاره به اظهار نظرهای اخیر سعید قاسمی در خصوص حضورش در بوسنی، گفته بود موضع قاسمی «موضعی نیست که رسمیت داشته یا دارای جایگاهی باشد.»

اما ساعتی پیش در صفحه منتسب به سعید قاسمی در توییتر متن زیر منتشر شد: «به چشم دیدیم در لباس سازمان ملل جاسوسی می‌کنن از ملتهایی که نمی‌جنگند و عنان‌شان را بدست غربی‌ها می‌دهند حالا تعجب میکنم که بر ما خرده میگیرند چرا با لباس هلال‌احمر به نجات مستضعفین رفتید! مگر نه اینکه معنی پوشیدن این لباس یعنی نجات مسلمین و هر بنی‌بشری که تحت آسیبِ ظالم است؟»

صبح شد، انتساب این صفحه توییتری را تایید نمی‌کند

انتهای پیام/

 

برچسب ها