رسانه «علی اکبر ولایتی» در یادداشتی که در صفحه نخست خود منتشر کرد، باور این خبر که اصلا قرار نبود امام جمعه تهران در افتتاحیه ایران مال شرکت کند را سخت دانست.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: آخرین روز فروردین ماه بود که در برخی شبکه‌های اجتماعی خبری منتشر شد که آیت‌الله کاظم صدیقی امام‌جمعه موقت تهران قرار است در مراسم افتتاح مسجد بازار بزرگ ایرانیان (ایران مال) شرکت کند.

خبری که ساعتی بعد از انتشار، توسط خبرگزاری اصولگرای تسنیم از قول یکی از نزدیکان صدیقی تکذیب شد. این خبرگزاری نوشت: «طبق برنامه از پیش تعیین شده آیت‌الله کاظم صدیقی در زمان برگزاری مراسم افتتاح مسجد بازار بزرگ ایرانیان (ایران مال) در حوزه علمیه امام خمینی (ره) برای معتکفین درس اخلاق دارد.»

اما امروز روزنامه فرهیختگان رسانه مکتوب دانشگاه آزاد اسلامی در یادداشتی که در صفحه نخست خود منتشر کرده نوشته که «باور اینکه قرار اولیه مبنی‌بر حضور آقای صدیقی در ایران‌مال حقیقت ندارد، سخت است.»

این روزنامه در بخش دیگر یادداشت خود آورده که «طبق آنچه اولین ‌بار در تیزر تبلیغاتی تلویزیون آمد، قرار بود آیت‌الله صدیقی، امام‌جمعه موقت تهران و محمود کریمی، مداح اهل‌بیت(ع) در این مراسم در شب نیمه‌شعبان شرکت کنند، اما با ایجاد فضای بسیار منفی در فضای اجتماعی، منابع غیررسمی بدون مشخص‌بودن منبع خبر از لغو حضور این افراد در مراسم یاد شده خبر دادند.»

فرهیختگان در بخش دیگر این یادداشت تاکید کرده که «باور اینکه قرار اولیه مبنی‌بر حضور آقای صدیقی در ایران‌مال حقیقت ندارد، سخت است. تیزر تلویزیونی و تبلیغات گسترده، گواه روشنی بر این ادعاست و برای همین فقط امتناع از شرکت در این مراسم کافی نیست. حداقل از طرف آقای صدیقی یا اطرافیان ایشان باید از صاحبان ایران‌مال شکایت شود، شاید گفته شود که فرآیند شکایت طولانی است که بازهم خبری‌کردن شکایت از آنها حداقلی‌ترین توقع افکار عمومی از ایشان است.»

«پیش از این در ماجرای بازسازی حرم امام راحل(ره)، جبهه پایداری و افراد هم‌سو با این تفکر سید‌حسن خمینی به‌عنوان تولیت حرم ایشان را به‌شدت مورد انتقاد قرار می‌دادند. در ماجرای حرم امام با وجود برخی شباهت‌ها، صورت‌مساله تقریبا در یک فضا با ماجرای ایران‌مال است. انتقاد از تغییر بافت ساده حرم امام توسط تولیت تا ماه‌ها از سوی جریان‌های مختلف پیگیری می‌شد. تفکر منتسب به جبهه پایداری یکی از مهم‌ترین محافل انتقادکننده بود و سید‌حسن خمینی به‌صراحت به‌خاطر «اشرافی‎‌گری» و صرف هزینه‌های بی‌جا در حرم امام، آماج انتقاد بود. حالا در ماجرای «ایران‌مال» شخصیت‌ها و رسانه‌های نزدیک به پایداری احتمالا به‌خاطر اینکه فرد مورد انتقاد هم‌سوی سیاسی آنهاست، سکوت کرده‌اند.» این پاراگراف نیز بخش دیگری از یادداشتی است که در صفحه نخست امروز این روزنامه منتشر شده است.

انتهای پیام/

برچسب ها