«آقا شما بگو چی گرون نشده» حتما بارها و بارها وقتی به فروشنده‌ای از گرانی کالایی گلایه کردید، این جمله را از او شنیده‌اید، همین موضوع موجب شد تا افزایش قیمت یک مدل از یک کالا را بررسی کنیم!

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: «آقا شما بگو چی گرون نشده» حتما بارها و بارها وقتی به فروشنده‌ای از گرانی کالایی گلایه کردید، این جمله را از او شنیده‌اید، همین موضوع موجب شد تا افزایش قیمت یک مدل از یک کالا را بررسی کنیم!

حکم وحید مظلومین ملقب به سلطان سکه که به جرم افساد فی‌الارض از طریق تشکیل شبکه فساد اخلال در نظام اقتصادی و ارزی و پولی کشور با انجام معاملات غیرقانونی و غیرمجاز و قاچاق عمده و کلان ارز و سکه به اعدام محکوم شده بود، سحرگاه چهارشنبه ۲۳ آبان سال گذشته به اجرا گذاشته شد.

او در لحظات آخر حیات‌ش مصاحبه‌ای انجام‌ داد و در آخر آن مصاحبه گفت: دیگر خسته ام و تمایلی به ادامه مصاحبه ندارم.

سلطان سکه سپس از مامور مراقب خواست برایش پاکت سیگارش را بیاورد وقتی که اورد به خبرنگار تعارف کرد و گفت: این گران‌ترین سیگار ایران است اگر میکشی بفرما.

وقتی از او خبرنگار پرسید چطور اینقدر راحت به سیگار دسترسی دارید، گفت: «یک روز مامور زندان اومد پیشم گفت: سیگار میکشی؟ گفتم آره من سیگاریم، گفت: از امروز میتونی راحت سیگار بکشی، از اونجا فهمیدم حکمم قطعی شده.»


طبق آنچه که کسب اطلاع کردم، وحید مظلومین سیگار «مارلبرو گلد» استعمال می‌کرد.

در گفت‌وگو با یکی از دکه‌داران تهران از قیمت یک بسته «مالبرو گلد» در آبان سال گذشته که این مصاحبه صورت گرفت پرسیدم و او حدود قیمت را «۱۷ هزارتومان» اعلام کرد.

از او در مورد قیمت این سیگار در اردیبهشت امسال پرسیدم و او گفت: هم اکنون این سیگار اگر ساخت سوئیس و سفارش اروپا باشد بسته‌ای «۴۵ هزارتومان» به فروش می‌رسد.

به عبارت دیگر اگر وحید مظلومین هم‌اکنون زنده بود باید حدودا «۲ هزار تومان» بابت دود کردن هر نخ از گران‌ترین سیگار ایران بیشتر از آن مصاحبه‌ جنجالی‌اش پرداخت می‌کرد!

یا به عبارت ساده‌تر اگر او تنها دو بسته سیگار در روز استعمال می‌کرد هزینه‌های زندگی‌اش هم‌اکنون تنها بابت گران‌شدن همین یک قلم روزانه «۵۶ هزارتومان» و ماهانه حدودا یک میلیون و ۶۸۰ هزارتومان بیشتر می‌شد!

انتهای پیام/

برچسب ها