کد خبر: 1264

برخی نقش افرادی که در مورد روحانیون سیاه نمایی می کردند را جنایت صبح شنبه هفتم اردیبهشت برجسته می دانند، در این گزارش این موضوع بررسی شده است.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: صبح شنبه هفتم اردیبهشت بر اثر وقوع تیراندازی در کوچه آخوند در خیابان شهدای همدان، یک روحانی ۴۶ ساله جان خود را از دست داد. این روحانی «مصطفی قاسمی» نام دارد که بنا به گفته یکی از شاهدان عینی حادثه وقتی از حوزه علمیه خارج شده است از پشت به ضرب دو گلوله توسط ضارب به قتل می‌رسد.

اما شاهد عینی دیگری عنوان می‌کند ضارب که سوار بر خودروی ۲۰۶ بوده چند بار خیابان شهدا را دور می‌زند و چند بار هم در اطراف کوچه آخوند قدم می‌زند یعنی منتظر یک نفر بوده است، وقتی این روحانی از حوزه علمیه خارج می‌شود او را به اسم صدا کرده و عنوان می‌کند «شما آقای قاسمی هستید؟» وقتی این روحانی عنوان می‌کند که خودش است، به سمتش شلیک می‌کند و متواری می‌شود.

بعد از این اتفاق تاسف آور عده ای معتقد بودند که نقش افرادی که اخیرا در مورد روحانیون سیاه نمایی کردند در این جنایت کم نیست. در این میان، از سید مهدی صدرالساداتی برادر یکی از نمایندگان مجلس خبرگان رهبری و داماد آیت الله مدرسی یزدی فقیه شورای نگهبان به عنوان یکی از این افرادی که اخیرا، انتقادات زیادی را به جریان روحانیت مطرح می کند نیز در همین زمینه یاد می کنند.

اتهام قتل به مهدی صدرالساداتی!

«شما با هجمه بی سابقه به روحانیت قسمتی از این فاجعه پیش آمده هستید، جدای از تمام کاستی ها و کم کاری هایی که بعضی از روحانیون دارند اما شما عملا تیشه به ریشه‌ی روحانیت می‌زنید و دارید خواسته یا ناخواسته جوی از ناامیدی و دلسردی را به جامعه تزریق می‌کنید.» این نکته را فردی به او گوشزد کرد و او اینگونه پاسخ داد: آن روحانیتی که بخواهد فسادش را ماست‌مالی کند، آن روحانیتی که مصونیت برای خودش قائل است، روحانیت نیست کلیسای قرون وسطاست، مگر مردم کورند؟ از مطالبی که اشاره کردیم کدام دروغ بود؟ کدام خلاف بوده؟ بعضی از آقایان نیاز به چهارتشر ندارند؟ فردای قیامت مسئول نیستیم؟

روحانی دیگری به او می گوید: «شما خودت را مقصر نمی‌دانی که صرفا علیه قشر مذهبی و روحانیت منفی‌گویی کردی! همان اندازه که منفی می‌گویی باید مثبت هم بگویی اما شما اینجوری نبودی ما که با اصل کارت موافق هستیم» مهدی صدرالساداتی داماد آیت الله مدرسی یزدی فقیه شورای نگهبان در واکنش به انتقاد این روحانی می گوید: «خوبی‌ها را هم گفتم، فارغ از این موضوع، ده‌ها برابر من، شبکه‌های مختلف روحانیت را تمسخر کردند، حالا مانده تعداد پست مثبت و منفی بالانس شود تا اتهام قتل به من نسبت داده نشود، انصاف داشته باشید، بنده منتقد روند اخیر موضع‌گیری حوزوی‌ها در مسائل کشور هستم اما کجا ترویج خشونت کردم؟ از شما بعید بود اینگونه نسبت قتل به من دهید.»

انتهای پیام/

برچسب ها