نرم افزارهای تلگرام طلایی و هاتگرام توسط شرکت گوگل بسته شد، اتفاقی که از نظر مدیرعامل «شرکت زیر ساخت» اصلا قابل پیش بینی نبود، اما از نظر مهدی انجیدنی مدیرعامل پیام رسان گپ کاملا قابل پیش بینی بود.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: نرم افزارهای تلگرام طلایی و هاتگرام توسط شرکت گوگل بسته شد، اتفاقی که از نظر مدیرعامل «شرکت زیر ساخت» اصلا قابل پیش بینی نبود، اما از نظر مهدی انجیدنی مدیرعامل پیام رسان گپ کاملا قابل پیش بینی بود.

مدیر این پیام رسان ایرانی می گوید: «اگر گوگل این کار را نمی‌کرد ممکن بود روزی تلگرام دست به چنین اقدامی بزند.»

انجیدنی در ادامه می افزاید: راه اندازی این پوسته‌ها بر روی یک سرور خارجی یعنی بر روی زیر ساختی سرمایه گذاری کردیم که آن زیر ساخت ها دست خودمان نیست، اگر گوگل این نرم افزارها را نمی‌بست، ممکن بود تلگرام ببند.

مدیر پیام رسان گپ با اشاره به بسته شدن پوسته های داخلی تلگرام اضافه می کند: با این وجود، همچنان اطلاعات مردم در سرورهای تلگرام باقی ماندند، درست است که یک نسخه از اطلاعات را در ایران هم نگه داری می کردند اما باز فرقی ندارد در هر لحظه شرکت خارجی چه تلگرام چه گوگل می توانند سرویس را برای ما قطع کنند.

او در ادامه ادعای مهمی را در مورد این پوسته ها مطرح می کند: «سرمایه گذاری بسیار سنگینی برای این پوسته انجام شده، طبق گزارش‌های رسمی که مدیران این پروژه‌ها در جاهای مختلفی همچون قوه قضائیه مطرح کردند برای این پوسته‌ها، هزینه چند صد میلیاردی تومانی شده و چند هزار سرور هم تهیه شده است.»

 

انتهای پیام/

برچسب ها