علی القاصی مهر در رزومه کاری خود در دستگاه قضایی سمت‌های مختلفی را برعهده داشته است. او در آبان ماه سال ۹۰ به عنوان دادستان شیراز منصوب شد. پس از آن در تاریخ ۱۲ شهریور ماه سال ۹۳ به عنوان رئیس کل جدید دادگستری فارس فعالیت خود را تا به امروز در این سمت ادامه داد. اینک نیز به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب تهران به فعالیت در دستگاه قضایی ادامه خواهد داد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: علی القاصی مهر، ریاست کل دادگستری استان فارس که سابقه مدیریت در حوزه استان به عنوان رئیس کل دادگستری و هم دادستان مرکز استان را داشته، عصر امروز به عنوان دادستان عمومی و انقلاب تهران منصوب شد.

۱۲ شهريور ۱۳۹۳ وقتی او به عنوان رئیس کل دادگستری استان فارس منصوب شد، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین محسنی اژه ای در مراسم تودیع ومعارفه او گفت: در حال حاضر وضعیت امنیتی استان فارس بر اساس آمار مناسب است اما در برخی از بخشها نیاز به تلاش و فعالیت بیشتری است.

 

در ادامه برخی از اظهارنظرهای دادستان جدید تهران را در سمت پیشین می خوانید:

۲۴ دی ۱۳۹۵- فرار از خدمت و ضرب و جرح در نیروهای مسلح بیشتر دیده می‎شود که هم در زمینه پیشگیری و هم رسیدگی به پرونده‎ها باید در اولویت قرار گیرند.

در مورد موضع‌گیری علیه قوه

۰۸ تير ۱۳۹۶- در بسیاری از مواقع زمانی که از سوی قوه قضائیه با متجاوزین و هنجارشکنان برخورد می شود اولین اقدامی که صورت می گیرد حمله و موضع گیری علیه این قوه است؛ در صورتی که قضات مجموعه قضایی بنا به تکلیف شرعی و قانونی خود فریضه امر قضا را به جا می آورند.

در مورد نظارت مستمر بر عملکرد امنیتی و قضایی

۲۲ تير ۱۳۹۶- رویکرد ما در زندان‌ها اصلاحی و تربیتی است و در مجموعه دستگاه قضایی تلاش‌های زیادی در راستای نظارت بر عملکرد امنیتی، قضایی و… انجام شده و از کلیه دستگاه‌های مشمول مانند کلانتری، بازداشتگاه و… به طور مستمر توسط هیات‌های اعزامی بازرسی و تمام اهتمام بر نظارت و رعایت حقوق شهروندی است.

حضور ۵ قاضی ناظر به صورت تمام وقت در زندان

۲۳ تير ۱۳۹۶- در راستای تحقق حقوق شهروندی ۵ قاضی ناظر به صورت تمام وقت در زندان‌های شیراز مستقر هستند.

حق دسترسی به وکیل در کلیه مراحل دادرسی

همه افراد حق دارند در صورتی که مورد ظلم قرار گرفتند؛ بتوانند به راحتی به مراجع قضایی و نهادهای مرتبط مراجعه کنند و این دسترسی نیز عادلانه باشد. حق دسترسی به وکیل در کلیه مراحل دادرسی از موضوعات حقوق شهروندی است این امر در قانون حفظ حقوق شهروندی، قانون مجازات اسلامی و قانون آئین دادرسی کیفری جدید مورد توجه و تأکید قرار گرفته و قانونگذار برای حضور وکیل و نقش وی در فرآیند دادرسی اهمیت ویژه ای قائل شده است.

این امر یعنی حضور و نقش وکیل نه تنها در مرحله تحقیقات و دادرسی مورد توجه و تأکید قرار گرفته بلکه در مرحله پلیسی و تحت نظر در جرائم مشهود نیز برای متهم و مظمون به ارتکاب جرم پیش بینی شده و مقامات قضایی و ضابطین موظفند این حق دسترسی را در مرحله تحت نظر برای متهم فراهم نمایند.

در مورد اتفاقات بعد از انتخابات ۸۸

۲۶ دی ۱۳۹۶- شاهد هستیم که در سال ۸۸ اقداماتی که استکبار جهانی و عوامل ضدانقلاب در داخل و خارج برای براندازی نظام طراحی کرده بودند که خسارت‌های سنگینی را هم به‌نظام وارد کرد، و به‌وسیله‌ی افراد خودباخته در داخل اقداماتی را هم عملی کردندکه در نهایت با حضوری سراسر مردم که نشان از بصیرت و آگاهی آنان بود، خاتمه و تمام توطئه‌ها خنثی و نقش بر آب شد. باید تلاش کنیم با معرفی وشناساندن انحرافات و کج روی‌هایی بصیرت و آگاهی مردم را مردم افزایش دهیم که این امر مهم بار دیگر در حساس‌ترین زمان ممکن راه را بر منحرفان داخلی و جیره‌خواران استکبار در خارج از کشور بست.امروزه با طرح مسائل حقوق بشری نسبت به بزرگان و ارکان نظام به دنبال ایجاد شبهه در میان مردم هستند.

در مورد اعتراضات صنفی دی ماه

 دشمن در جریانات اخیر از یک اعتراضات صنفی و مطالبه گری که بر اساس قوانین و احکام اسلام حق مردم بوده و هست نهایت سوء استفاده را برد و با سوارشدن بر این موج، از احساسات جوانان پاک ما در راستای مقاصد خود سوءاستفاده کرد. این سوءاستفاده‌ها به حدی بود که با ورود ضدانقلاب داخل و اجرای برنامه‌های آن‌ها می‌خواستند امنیت کشور را به خطر بیندازند و مردم را نسبت به‌نظام بدبین کنند.

به گزارش «صبح‌شد»، وی با ابراز تأسف از فعالیت دشمنان و معاندان در فضای مجازی و ایجاد فراخوان‌های متعدد در راستای ایجاد موج اعتراضات و سوء استفاده برخی عناصر از جوانان و به صحنه کشاندن آنان در ضربه زدن به اموال عمومی وخدشه دار کردن امنیت مردم گفت: اغتشاشات اخیر نشان‌دهنده‌ی این موضوع بود که این دشمنی‌ها علیه نظام جمهوری اسلامی ادامه دار و مستمر است و تنها حضور آگاهانه مردم به صحنه می‌تواند تحرکات شوم دشمنان را خاتمه دهد.

۰۶ارديبهشت ۱۳۹۷-دادستان مکلف است هرجا حقوق عامه مورد تضعیف قرار گیرد در موضوع ورود کند.

موافق اعلام اسامی مفسدان اقتصادی

۲۰ شهريور ۱۳۹۷-{با اشاره به اعلام اسامی مفسدان اقتصادی}: این اخبار ممکن است مورد خوشایند برخی از افراد نباشد، اما این خواسته عمومی مردم است؛ برخورد با فساد در هر نوع مطرح می‌شود مشاهده می‌کنیم افرادی که به مراکز قدرت متصلند، سروصدایشان بلند می‌شود و عده‌ای احساس نگرانی می‌کنند. مردم با اعلام این اسامی بدبین نمی‌شوند بلکه این خواسته مردم از نظام است، باید به منویات و تاکیدات مقام معظم رهبری توجه داشت که یکی از آن‌ها معرفی مفسدان است. خط قرمز دستگاه قضایی فقط قانون است.

جدی در برخورد با صاحبان نفوذ

۲۹ مرداد۱۳۹۷- دستگاه قضایی استان فارس همانند گذشته برخورد با صاحبان نفوذ و دانه درشت‌های اقتصادی را به جد در دستور کار خود دارد. ۱۱ مرداد ۱۳۹۷ به طور حتم دستگاه قضایی استان با رانت و هرگونه فساد اقتصاد‌ی برخورد می‌کند تا حمایت از فعالیت سرمایه‌گذاری سالم تحت تاثیر فعالیت افراد سود جو و متخلف قرار نگیرد.

طرح قاضی در مدارس

۲۷ اسفند ۱۳۹۷- اجرای طرح‌های مهمی همچون طرح نماز، طرح آموزش‌های رشدمدار و اجرای طرح قاضی در مدارس را برنامه‌های فراتر آموزشی است اجرای طرح‌های مذکور، به خصوص طرح قاضی در مدرسه، علاوه بر هدایت فرد در مسیر آموزه‌های قرآنی و اسلامی زمینه جلوگیری از به خطا رفتن فرد را فراهم می‌کند.

حمایت از سپاه

۲۱ فروردين ۱۳۹۸- به نمایندگی از مجموعه قضات و کارکنان دستگاه قضایی در استان فارس و همچنین جامعه حقوقدانان بسیجی استان فارس ضمن محکومیت اقدام توهین آمیز آمریکا در قرار دادن نام مقدس سپاه در لیست گروه‌های تروریستی و اعلام همبستگی با سبز پوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی این اقدام موهن را محکوم و با افتخار اعلام می‌نمایم؛ همه ما یک “سپاهی” هستیم.

ورود حتی بدون پرونده قضایی

۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۸- چنانچه از طرف دستگاه ها، نهاد‌ها و اشخاص تصمیماتی خلاف قوانین و مقررات جاری اتخاذ شود که منجر به ایجاد مانع در روند فعالیت اقتصادی و تولیدی گردد حتی در صورتی که پرونده قضایی تشکیل نشده باشد دستگاه قضایی جهت حل مشکل و رفع مانع ورود خواهد کرد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها