کد خبر: 136

با دیدن فیلم زندگی‌های لاکچری چهره‌ها و درک فاصله‌ زیادی که بین زندگی خودتان با این افراد وجود دارد، دلتان گرفته و ناامید شده‌اید؟

پایگاه خبری‌وتحلیلی «صبح‌شد»:نرگس عزیزی | کارشناس ارشد مشاوره: با دیدن فیلم زندگی‌های لاکچری چهره‌ها و درک فاصله‌ زیادی که بین زندگی خودتان با این افراد وجود دارد، دلتان گرفته و ناامید شده‌اید؟ خب اول این که باید گفت حق دارید! بله، مطالعات روان‌شناسی نیز نشان می‌دهند تماشای مستمر زندگی لاکچری باعث می‌شود احساس رضایت از زندگی در افراد کاهش پیدا کند اما شاید بگویید به رغم این که می‌دانید این تماشا کردن مستمر عوارض بدی دارد اما نمی‌توانید مانع خود شوید و این رفتار تبدیل به عادتی روزمره شده است. در این شرایط ما چند پیشنهاد برای شما داریم.

  چند نکته برای کاهش عوارض

جدای از صرف تماشای فیلم‌هایی از این دست، مرور صحنه‌ها و درگیری ذهنی حول آن ها می‌تواند عوارض این تماشا کردن را تشدید کند. با توجه به این موضوع، اگر عادت به دیدن این فیلم‌ها دارید، در اولین قدم اگر در زمان‌های دیگری از روز صحنه‌های فیلم به ذهن‌تان رسید، سعی در توقف آن‌ها داشته باشید و البته کمتر درباره آن‌ها با دیگران صحبت و کسب اطلاع کنید. نکته دیگر این که گاهی اوقات نوشتن یک یادداشت در دفترچه شخصی در رابطه با این فیلم‌ها می‌تواند ذهن ما را تا حدی رها و  در داشتن قضاوتی بهتر کمک کند. دفترچه‌ای بردارید و نکات مثبت و منفی فیلم آخرین عروسی لاکچری‌ای که دیده‌اید، بنویسید. این کار به ذهن شما کمک می‌کند تا موضوع را بهتر بایگانی کنید. در کنار این کاهش مرور ذهنی، سعی کنید در رابطه با ابعاد کمتر دیده شده این فیلم‌ها اطلاعات بیشتری کسب کنید. این روزها گردش مالی حول شبکه‌های اجتماعی افزایش چشمگیری پیدا کرده است. تبلیغات در این شبکه‌ها همیشه روراست و مستقیم نیست و گاهی بدون این که بدانیم، در معرض آن‌ها هستیم. اگر بدانید برخی از این فیلم‌ها به منظور تبلیغ مجموعه‌های خدماتی-تشریفاتی منتشر می‌شوند، می‌تواند به شما کمک کند تا کمتر افسوس چنین سبک زندگی‌ای را بخورید.

  چند نکته برای کاهش زمان تماشا

تماشا کردن فیلم‌ها و عکس‌هایی از این دست می‌تواند در کوتاه مدت برای بسیاری از ما لذت‌بخش باشد. دلایل متعددی نیز برای این موضوع وجود دارد؛ وقتی ما فیلمی را می‌بینیم که بلافاصله درگیری ذهنی خاصی برای ما ایجاد نمی‌کند، مغز ما فرصت پیدا می‌کند تا به حالت نیمه خودکار در بیاید و به نوعی استراحت کند؛ وضعیتی که احساس خوشایندی در ما ایجاد می‌کند. از طرفی دیدن تصاویر زیبا، آدم‌های خندان در مناسبت‌های شاد همراه با موسیقی و تدوینی خوب، حس خوبی، اگرچه برای کوتاه مدت در ما ایجاد می‌کند. اگر با تاثیرات مثبت کوتاه مدت این فیلم‌ها آشنا باشید، بهتر می‌توانید موضوع را مدیریت و موارد بهتری را برای کسب این حس خوب جایگزین کنید.

  کاش به زندگی مان عمق ببخشیم

برای مقابله با آفت‌هایی از این دست، یکی از بهترین راه‌حل‌ها عمق بخشیدن به زندگی فردی و گسترش حوزه‌هایی است که از آن ها کسب لذت و آرامش می‌کنیم. گاهی اوقات انجام فعالیتی هنری، ورزشی یا مطالعه کتاب می‌تواند به ما کمک کند تا بدون نیاز به تماشای چهره‌های خندان روبه روی دوربین، آرامشی که به دنبالش هستیم را کسب کنیم.
انتهای پیام/

برچسب ها