سلسله جلسات دادگاه رسیدگی به اتهام تعدادی از متهمان بانک سرمایه هم اکنون در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام در حال برگزاری است.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: سلسله جلسات دادگاه رسیدگی به اتهام تعدادی از متهمان بانک سرمایه هم اکنون در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی مقام در حال برگزاری است.

نماینده دادستان تهران در جلسه سوم این سلسله جلسات دادگاه در مورد، محمدهادی رضوی ‌داماد محمد شریعتمداری وزیر کنونی رفاه یکی از متهمین این پرونده گفت: رضوی به همراه آقایان دلاویز و امامی، ملکی در نوشهر بالغ بر ۷۸ هزار متر (سه ویلای لوکس) می‌خرند، ملکی ۴۵۶ متری در خیابان آفریقا و در خیابان احمد قصیر ۵ طبقه که هر طبقه آن ۶۰ متر است به نام خودش خریداری می‌کند. رضوی همچنین به نام منشی خود ملکی را رهن می‌کند و ماشین BMWX ۴ را نیز برای منشی خود خریداری می‌کند. همچنین ملکی در خیابان فرشته از آقای امامی می‌خرد.

قهرمانی افزود: رضوی با پول معلمان و به اسم سرمایه گذاری خودرو‌هایی از قبیل: سواری مازراتی، بنز S. ۵۰۰، ماشین سوزوکی، تویوتا لافور، موتور سیکلت ان وی اگوستا که قیمت آن به اندازه ده پراید از مدل ۵۰ میلیون تومانی است خریداری می‌کند. خبر‌هایی هست که وی با تشریفاتی به خیابان می‌آمده است.

نماینده دادستان خطاب به متهم رضوی گفت: رضوی به ۵۰ کشور خروج داشته است که این کشور‌ها شامل ترکیه، ایتالیا، آلمان، اتریش، امارات و اوکراین بوده است و در مواردی نیز شریف کاظمی همراهش بوده است.

داماد شریعتمداری در جلسه بعدی این دادگاه‌ها، در خصوص صحبتهای نماینده دادستان توضیحاتی را ارائه کرد.

توضیحاتی که در آن اشاره ای به «بی‎ام‌و» ای که برای منشی خریداری کرده و ملکی که بنام منشی رهن کرده نمی کند، که با توجه به این موضوع به نظر می رسد این صحبتهای نماینده دادستان را تلویحا تایید کرده است.


او در توضیحاتش گفت: آقای قهرمانی در جلسه قبل گفته است که من با منشی خودم اروپا گردی کرده ام و به ۵۰ کشور رفته ام. در صورتی که اولا این منشی ۱۵ سال است که با من کار می‌کند و نیز در آن سفر خانواده ام همراه من بودند و ۵۰ کشور هم نبوده است بلکه ۵ کشور بوده است و از آن ۱۰۰ مورد ورود و خروج ۵۰ موردش فقط مربوط به عراق بوده است و من فقط ۷ بار به امارات رفتم ۵ بار آلمان و ۴ بار هم اتریش و اروپا گردی در کار نبوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها