در دهه ۶۰، برای حفاظت از مسئولین و شخصیت های اصلی نظام که هدف اصلی ترورهای منافق بودند، تشخیص داده شد جدا از تیم حفاظت و اسکورت که همواره در کنار آنان بود، خود شخصیت های سیاسی و مذهبی نیز شخصا اسلحه کمری (کلت) با خود حمل کنند.

پایگاه خبری‌وتحلیلی صبح‌شد: در دهه ۶۰، برای حفاظت از مسئولین و شخصیت های اصلی نظام که هدف اصلی ترورهای منافق بودند، تشخیص داده شد جدا از تیم حفاظت و اسکورت که همواره در کنار آنان بود، خود شخصیت های سیاسی و مذهبی نیز شخصا اسلحه کمری (کلت) با خود حمل کنند. لذا آموزش خاصی به اشخاص داده شد و سپس سلاح کمری تحویل آنان شد.

آن زمان، واحد “حمل سلاح” ستاد مرکزی سپاه، وظیفه اصلی اش تشخیص صلاحیت و تایید حمل سلاح و صدور کارت و مجوز لازم برای اشخاص بود.

یکی از نویسندگان دفاع مقدس در همین خصوص نقل کرده که یکی از روزها متوجه کارت حمل سلاحی شده که مدت اعتبار آن تمام شده و صاحب کارت آن را برای تمدید اعتبار، به واحد حمل سلاح فرستاده بود.

این نویسنده در ادامه می‌گوید با دقت به عکس و اسم این مجوز شوکه شده؛”سیدعلی خامنه ای” صاحب کارت و مجوز حمل سلاح کلت کمری برونینگ ساخت بلژیک کسی نبود جز رئیس جمهور وقت، حضرت آیت الله خامنه ای.

یعنی آیت الله خامنه ای، با وجود مسئولیت های نمایندگی حضرت امام در شورای عالی دفاع و ریاست جمهوری که برای پیر و جوان مملکت و نیروهای نظامی و انتظامی کاملا شناخته و معروف بود، حاضر نبود بدون مجوز، اسلحه حمل کند و چون تاریخ اعتبار یک ساله مجوز حمل سلاح رو به پایان بود، سریع آن را فرستاد تا تمدید شود!

این چند پاراگراف را بگذارید کنار نقل قولی که از رئیس پلیس پایتخت منتشر شد.

به گزارش صبح‌شد، سردار رحیمی در خصوص مجوز اسلحه محمد علی نجفی که هم‌اکنون هیچ مسئولیتی در کشور ندارد گفته که مجوز سلاح او در سال ۹۴ باطل شده بود و از همین‌رو حمل سلاح توسط او از سال ۹۴‌تاکنون غیرقانونی بوده است.

نجفی در مورد این موضوع نیز می‌گوید تازه روز قتل متوجه می‌شود که زمان اعتبار کارت حمل سلاح‌اش به پایان رسیده است.

انتهای پیام/

برچسب ها