کد خبر: 156

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: اگر شهرداری ادعا دارد که بدهی شهرداری تهران صفر است باید مدارک و اسناد خود را ارائه کند، صرف ادعای تلویزیونی بی‌پشتوانه قاعدتا این سخنان برای افکار عمومی اقناع کننده نیست.

به گزارش  پایگاه خبری‌وتحلیلی «صبح‌شد»،  علی‌رضا رحیمی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر، در واکنش به اظهارات قالیباف شهردار سابق تهران در برنامه بدون توقف مبنی بر شوخی خواندن بدهکاری شهرداری در زمان وی، گفت: مجموعه بدهی‌های شهرداری در زمان قالیباف پیش از این هم ذکر شده است و شهرداران بعد از وی هم تاکنون اعلام نکرده‌اند که بدهی شهرداری صفر است.

عضو هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: اگر شهرداری هم ادعا دارد که بدهی شهرداری تهران صفر است باید مدارک و اسناد خود را ارائه کند، صرف ادعای تلویزیونی بی‌پشتوانه قاعدتا این سخنان برای افکار عمومی اقناع کننده نیست.

وی با بیان اینکه اکنون اسناد مالی شهرداری تهران مهم است، افزود: سازمان بازرسی شهرداری و معاونت مالی شهرداری قاعدتا مرجع اظهارنظر و استناد است.

رحیمی اظهار کرد: سال گذشته درخواست تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در دوره خود آقای قالیباف در مجلس مطرح شد که با تفاوت بسیار کمی تصویب نشد در صورتی که برای افکار عمومی ایجاد شفافیت در بحث اعداد و ارقام شهرداری بسیار مهم است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس بیان کرد: بدهی شهرداری به بانک‌ها، پیمانکاران و … بسیار قابل توجه است و مربوط به دو سال اخیر هم نیست، میراثی که بیش از یک دهه بر گردن شهرداری باقی مانده است.

وی تاکید کرد: افکار عمومی ادعای تلویزیونی شهردار سابق را در برابر اسناد و مدارک موجود درباره عدم وجود بدهکاری شهرداری در زمان وی را نمی‌پذیرند.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: تحقیق و تفحص از شهرداری تهران اکنون قاعدتا باید توسط شورای شهر تهران انجام شود، اما در آنچه که جنبه ملی دارد حتما مجلس شورای اسلامی وارد می‌شود لذا اگر شورای شهر نتواند به وظایف خود عمل کند مسلما مجلس به این موضوع ورود می‌کند.

انتهای پیام/

منبع: مدارا

برچسب ها