جلسات رسیدگی به اتهامات علی دیواندری، مجید سعادتی و ۷ متهم دیگر مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور، آغاز شد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی صبح‌شد: جلسات رسیدگی به اتهامات علی دیواندری، مجید سعادتی و ۷ متهم دیگر مبنی بر اخلال در نظام اقتصادی کشور، آغاز شد.

علی دیواندری سابقه مدیرعاملی بانک ملت و بانک پارسیان را در کارنامه خود دارد.


تصویری از دیواندری مدیر پیشین بانک ملت در دادگاه 

 

وی همچنین در سال ۹۴ با حکم ولی‌الله سیف رئیس وقت بانک مرکزی، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی شد.

در حکم ریاست او، سیف ابراز امیدواری کرده بود تا دیواندری [ با استفاده از تجریبات ارزنده خود به تقویت، گسترش و ارتقاء سطح علمی پژوهشکده اقدام کند] 

اتهامات این ۹ نفر به گفته نماینده دادستان، در موضوع خرید و فروش کشتی، فساد رخ داده در واگذاری نفت خام، تحصیل مال نامشروع با موضوع سفر‌های محرمانه و قاچاق ارز به ترکیه است.

به گزارش صبح‌شد، متهم ردیف دوم این پرونده مجید سعادتی متولد ۱۳۵۱ و کارمند بازنشسته بانک ملت است.

سعادتی که با ۱۹ سال خدمت خود را بازنشسته کرده، به خارج از کشور گریخته است و هم‌اکنون در ایران حضور ندارد.

وی به مشارکت در اخلال عمده از طریق عضویت در شبکه کلاهبرداری و خیانت در امانت نسبت به وجوه و تحصیل مال از طریق نامشروع به میزان ۳۰۰ هزار درهم و همچنین ۳۶ میلیون دلار وجه کشتی و مشارکت در قاچاق ارز به ترکیه، متهم شده است.

به گفته نماینده دادستان، سعادتی ارتباط زیادی با دیواندری مدیر عامل پیشین بانک ملت داشته است، به طوریکه توسط دیواندری وارد هیئت مدیره بانک ملت شده و در این بانک به مجید دلبندم معروف بوده است.

جزئیاتی از سابقه تحصیلی مجید دلبندم!

مجید سعادتی دیپلم خود را با معدل ۱۰.۰۵ اخذ کرد و مدرک لیسانس خود را در رشته حسابداری از دانشگاه آزاد رودهن با معدل ۱۱.۴۳ گرفت.

طبق اظهارات نماینده دادستان روزی که او در بانک استخدام شد، معدل مصاحبه وی با بانک ۱۴.۵ شد و به خاطر سابقه مربی‌گری در کونگ‌فو، بانک اعلام کرد در قسمت ورزشی بانک استفاده شود.

نیاوران‌نشین شدن آقای سعادتی! 

قوه قضائیه در طول بررسی پرونده و اسناد بانک متوجه می‌شود که سعادتی تخلفات زیادی کرده است، اما هر بار گزارشی به گوش دیواندری از این اقدامات می‌رسید او نه تنها برخوردی با سعادتی نمی‌کردند بلکه با گزارش‌دهندگان برخورد می‌کرد.

سعادتی ماهیانه ۱۲ هزار یورو حقوق دریافت می‌کرد و ارزش ملک او در امارات ۳۸۷ هزار درهم تخمین زده شده است، سعادتی که پیش‌تر در خیابان نیروی هوایی زندگی می‌کرده به یکباره، نیاوران‌نشین می‌شود.

خانه ۹۰ میلیاردی آقای مربی در انگلیس! 

وی در زمانیکه، پیگیر دریافت اقامت در انگلیس بود در هتلی در این کشور ساکن بود که طبق بررسی صورت گرفته مبلغ ماهیانه سکونت در آن هتل ۳۵ هزار پوند، است.

سعادتی بعد از اخذ اقامت خود در انگلستان منزلی به مبلغ ۶ میلیون و ۶۵۰ پوند در سال ۹۴ خریداری می‌کند.

قیمت منزل سعادتی در انگلستان به قیمت روز و با احتساب پوند ۱۳ هزار تومان بیش از ۹۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

هم اکنون قوه قضائیه از طریق پلیس اینترپل وضعیت قرمز اعلام کرده و اکنون او تحت تعقیب اینترپل قرار دارد.

بدهی ۴۹ میلیاردی همسر! 

علاوه بر این، همسر سعادتی سهامدار شرکت امید داروی سلامت است که تسهیلات زیادی دریافت کرده اما پس نمی‌دهد، بدهی این شرکت ۴۹ میلیارد، عنوان شده است.

 

انتهای پیام/


 

برچسب ها