کد خبر: 1724

بر اساس دستورالعمل جدید، تاکسی‌های آنلاین باید دو درصد از کرایه هر سفر خود را به شهرداری پرداخت کنند.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: بر اساس دستورالعمل جدید، تاکسی‌های آنلاین باید دو درصد از کرایه هر سفر خود را به شهرداری پرداخت کنند.

مشاور معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در این خصوص اعلام کرد: شهرداری بدون دخالت در رابطه مالی مسافر، راننده و شرکت، باید ۲ درصد کرایه هر سفر را دریافت و خرج کاهش آلودگی هوا و توسعه حمل و نقل عمومی کند.

اسنپ مخالف-تپسی موافق

مدیرعامل اسنپ در واکنش به این خبر اعلام کرد: «پرداخت عوارض شهرداری در حالی که مالیات بر ارزش افزوده هم پرداخت می کنیم، هزینه مردم را در استفاده از تاکسی های اینترنتی بالا می برد و با آن مخالفیم.»

اما مدیرعامل تپسی از موافقان این طرح است، او می گوید: «بعد از سه سال مذاکره سخت، معتقدم اولین بار است که بخش خصوصی و دولتی، با درک متقابل یکدیگر به نتیجه مشترک رسیده‌اند، این یک توافق برد– برد است.»


محل هزینه کرد ۲ درصد کرایه تاکسی‌های اینترنتی کجاست؟ علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران در گفتگو با «صبح‌شد»،می گوید که این « ۲ درصد» ها، قرار است در حوزه توسعه حمل و نقل عمومی و با هدف مقابله با خودرو محوری در شهر، هزینه شود.

گفته می شود که این « ۲ درصد» ها قرار است که در حوزه حقوق و دستمزد به کمک شهرداری بیاید؛ نکته ای که قنادان آن را به شدت تکذیب می کند و می گوید: «این منابع در توسعه حمل و نقل شهری اعم از مترو، اتوبوسرانی و نوسازی ناوگان حمل و نقلی هزینه می‌شود.»

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی تهران در انتهای گفت‌وگوی خود با «صبح‌شد» با اسنپ و تپسی و دیگر شرکت های تاکسیرانی اینترنتی اتمام حجت کرد و گفت: تبعیت نکردن تاکسی رانی‌های اینترنتی از مصوبه اخیر به طور حتم تبعاتی نیز برای آن‌ها به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

برچسب ها