کد خبر: 1761

در گفت‌وگو با «صبح‌شد» بررسی شد

۲۰ روز تردد رایگان تهرانی‌ها، آب می‌رود؟

در طرح کنترل آلودگی هوا که جایگزین طرح «زوج یا فرد» شده، در هر فصل خودرو‌های پلاک تهران ۲۰ روز (و خودرو‌های پلاک غیر تهران ۱۵ روز) مجاز به تردد رایگان در محدوده دوم (زوج یا فرد سابق) هستند.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: در طرح کنترل آلودگی هوا که جایگزین طرح «زوج یا فرد» شده، در هر فصل خودرو‌های پلاک تهران ۲۰ روز (و خودرو‌های پلاک غیر تهران ۱۵ روز) مجاز به تردد رایگان در محدوده دوم (زوج یا فرد سابق) هستند. زوج یا فرد بودن پلاک خودرو‌ها نیز در تعیین روز‌های مجاز اثری ندارد و ملاک، صرفاً تعداد روز‌های ورود است؛ عوارض تردد در این محدوده در روز‌های فراتر از تعداد مجاز، نصف عوارض طرح ترافیک تعیین‌شده است؛ اما گویا همین ۲۰ روز هم به نظر برخی افراد زیاد است!

ناهید خداکرمی، رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران در گفت‌وگو با «صبح‌شد» در این خصوص گفت: ورود افراد در محدوده زوج و فرد به مدت ۲۰ روز در هر فصل نیز ضرورتی نداشته و علت تشدید ترافیک این موضوع است.

رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران در ادامه البته بر این نکته هم تاکید کرد که «با اجرای طرح ترافیک جدید درآمد شهرداری به نسبت سال‌های گذشته کاهش یافته است».

انتهای پیام/

برچسب ها