خبرگزاری قوه قضائیه نکته عجیبی را در مورد تماس وکیل یک متهم 4 هزار میلیاردی در نیمه شب منتشر کرد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: مدیر خراسانی قاضی سابق پرونده‌های کلان اقتصادی، امنیتی و مطبوعاتی چند سالی می‌شود که از پشت جایگاه قضاوت به آن سوی میز آمده و وکالت متهمان معروف اقتصادی را برعهده گرفته است. سیامک مدیر‌خراسانی با ۳۵سال سابقه خدمت در سال۹۵ بازنشست شد و بلافاصله از کانون وکلای دادگستری تقاضای دریافت پروانه وکالت کرد.

او اخیرا وکالت عباس ایروانی که به گفته نماینده دادستان، رقم دست اندازی‌اش به بیت المال به بیش از ۴ هزار میلیارد تومان رسیده را برعهده گرفته است.

به گفته سردبیر خبرگزاری قوه قضائیه ساعات پایانی شب گذشته مدیر خراسانی، با مدیرعامل خبرگزاری قوه قضائیه تماس میگیرد و اعلام می کند دادگاه فردا عباس ایروانی لغو شده است.

مدیرعامل رسانه قوه قضائیه از او در مورد منبع این خبر می پرسد او میگوید عباس ایروانی این نکته را به او  گفته است.

سردبیر رسانه قوه قضائیه مدعی است که تصمیم برای این گرفته شده که تا خبرنگاران نتواند دادگاه ایروانی را پوشش دهند.

براساس گزارش صبح شد، برخلاف اظهارات خراسانی، جلسه محاکمه گروه عظام به اتهام قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی صبح امروز برگزار شد.

و کیفرخواست عباس ایروانی مدیر گروه عظام، تولید کننده قطعات خودرو و متهم ردیف اول این پرونده که متهم است به افساد فی الارض از مجرای اخلال عمده در نظام اقتصادی کشور با توسل به قاچاق سازمان یافته و حرفه‌ای قطعات خودرو به صورت عمده و کلان به میزان ۷۶۴میلیون و ۳۷هزار و ۴۲۵ دلار، رهبری گروه مجرمانه سازمان یافته قاچاق قطعات خودرو، معاونت در جعل اسناد، معاونت در استفاده از اسناد مجعول، معاونت در پرداخت رشوه و مشارکت در فراری دادن متهم، توسط نماینده دادستان خوانده شد.

سیامک مدیرخراسانی ۱۲ سال رییس شعبه‌ی ۷۶ کیفری استان تهران بود و پرونده‌های مهمی را در دوران قضاوت خود رسیدگی کرد. پرونده‌هایی مثل پرونده‌ی سعید مرتضوی، اختلاس بیمه، پرونده‌ی مالی محمدرضا رحیمی معاون اول دولت محمود احمدی نژاد، پرونده‌ی تخلفات شخص رییس جمهور سابق و… او برای اولین بار در تاریخ،  یک رییس جمهور را در دوران ریاست جمهوری‎اش به دادگاه احضار کرد که البته این احضار با بی توجهی محمود احمدی نژاد همراه شد و وی از حضور در دادگاه سر باز زد.

انتهای پیام/

برچسب ها