کد خبر: 1770

بدلیل انجام آزمایشهای غربالگری دیابت در روستای فوق که اخیرا انجام شده برخی افراد غیر مطلع با مرتبط نمودن علت الودگی به آزمایش انجام شده از صبح امروز درمقابل فرمانداری لوردگان تجمع کرده و دست به اعتراض زده‌اند.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: در پی انتشار اخباری بر آلوده شدن برخی از اهالی یکی از روستا‌های شهرستان لردگان به ویروس ایدز به دنبال استفاده از سرنگ آلوده توسط بهیار خانه بهداشت، احمدرضا بهرامی، رئیس کل دادگستری استان چهارمحال و بختیاری، می گوید: برخی ادعا دارند که یکی از بهیارانی که در یکی از مراکز بهداشت کار می‌کرده است در زمانی که برای انجام آزمایشات از آن‌ها خون می‌گرفته به جای اینکه برای هر فرد از یک سرنگ استفاده کند از سرنگ مشترک استفاده می‌کرده است که در حال حاضر فرد مذکور در بازداشت به سر می‌برد.

براساس اعلام منابع موثق به «صبح‌شد»، بر اساس بررسی‌های پزشکی انجام شده، مجموع افراد آلوده به ویروس ۲۲ نفر بوده و آلودگی کلیه ساکنان روستا واقعیت ندارد.

آنطور که این منبع آگاه گفته «منشاء آلودگی افراد فوق کاملا مشخص می باشد و هیچ ارتباطی به آزمایشهای مربوط به دیابت و فشار خون و… ندارد. بدلیل رعایت اخلاق پزشکی امکان اعلام منشاء آلوده شدن مبتلایان به ویروس وجود ندارد .»

براساس گزارش «صبح‌شد»، بدلیل انجام آزمایشهای غربالگری دیابت در روستای فوق که اخیرا انجام شده برخی افراد غیر مطلع با مرتبط نمودن علت الودگی به آزمایش انجام شده از صبح امروز درمقابل فرمانداری لوردگان تجمع کرده و دست به اعتراض زده‌اند.

انتهای پیام/

برچسب ها