کد خبر: 1888

در گفت‌وگو با «صبح‌شد» بررسی شد

آیا مردم عربستان می توانند به ایران سفر کنند؟

چند روز پیش بود که «رئیس سازمان حج و زیارت از روند خوب مذاکرات ایران و عربستان گفته و اعلام کرده بود: «در صورت پاسخ مثبت به پیشنهادهای ایران اعزام زائران حج عمره پس از ماه صفر آغاز خواهد شد.»

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: چند روز پیش بود که «رئیس سازمان حج و زیارت از روند خوب مذاکرات ایران و عربستان گفته و اعلام کرده بود: «در صورت پاسخ مثبت به پیشنهادهای ایران اعزام زائران حج عمره پس از ماه صفر آغاز خواهد شد.»

«اما سوال اینجاست که آیا مردم عربستان هم می توانند به ایران سفر کنند یا خیر؟» ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پاسخ به این سوال در گفت‌وگو «صبح‌شد» به طور کلی می گوید: «برای هیچ کشوری ممنوعیت ورود گردشگر نداریم.»

آیا گردشگری از عربستان به ایران می آید؟ پاسخ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به این سوال قابل توجه است: با وجود مساعد نبودن شرایط بین ایران و عربستان گردشگر ورودی از این کشور داشته ایم.

ولی تیموری، معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، در پاسخ به این سوال که آیا ایران هم قصد دارد سفر گردشگران ایرانی به عربستان را تسهیل کند؟ به «صبح‌شد» گفت: «تصمیم در مورد اعزام افراد به سه کشور «عربستان»،«عراق» و «سوریه» مربوط به حج و زیارت است.»

انتهای پیام/

برچسب ها