همانطور که رانندگان اتوبوس و تاکسی موظف به دادن تست اعتیاد هستند، عجیب نیست بیان این نکته که رانندگان تاکسی‌های اینترنتی هم نباید از این موضوع مستثنی باشند؛ اما گویا ماجرا اینگونه نیست.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: همانطور که رانندگان اتوبوس و تاکسی موظف به دادن تست اعتیاد هستند، عجیب نیست بیان این نکته که رانندگان تاکسی‌های اینترنتی هم نباید از این موضوع مستثنی باشند؛ اما گویا ماجرا اینگونه نیست:

بیشتر بخوانید: درگیری راننده اسنپ با مشتری+فیلم و توضیحات

ماجرا از توییت «غلامحسین محمدی» رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران آغاز شد: «شهرداری با کسب و کار اینترنتی مخالف نیست، با بی قاعده بودن‌کار در شهر مخالف است. نمیشود برای اتوبوس و تاکسی، تست اعتیاد راننده، محدودیت تردد، معاینه فنی شش ماهه و عمر مجاز ده ساله، ضابطه باشد ولی به نام تاکسی آنلاین، این قاعده ها نقض شود. »

بیشتر بخوانید: مردم به جای مترو از اسنپ استفاده می‌‎کنند؟

توییتی که با واکنش ژوبین علاقبند مدیرعامل اسنپ مواجه شد: «الزام به تست اعتیاد و دیگر قوانین مربوط به تاکسی های زرد نشانه عدم درک صحیح از فلسفه کاری تاکسی های اینترنتی است و دقیقا به همین دلیل مدیریت شهرداری بر تاکسی های اینترنتی آنها را نابود می‌کند.»

بیشتر بخوانید: کولر را شب روشن نمی‌کنم

آیا این توییت مدیرعامل اسنپ به معنای مخالفت این تاکسی اینترنتی با الزام اخذ تست اعتیاد از رانندگان است؟ اگر پاسخ این سوال مثبت است، بهتر است اسنپ علت مخالفت خود را اعلام کند.

بیشتر بخوانید: تاکسی‌های اینترنتی، باز، گران می‌شود؟

توضیح: به درخواست شرکت اسنپ لازم به ذکر است که تاریخ توییت مدیرعامل این شرکت قبل از ابلاغ دستورالعمل نظارت بر فعالیت ارائه‌دهندگان خدمات هوشمند مسافر بوده است و هم اکنون این شرکت و دستگاههای نظارتی سر این مسائل به توافق رسیده اند.

انتهای پیام/

برچسب ها