چند روزی است که تبلیغاتی تحت عنوان ضرورت احیای چند همسری در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود؛ کارگاهی رایگان که به گفته برگزار کنندگان، در این کارگاه الزامات تشکیل خانواده های چند همسری، احکام فقهی خانواده های چند همسری و مهارت های ارتباطی خانواده های چند همسری آموزش داده می شود.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: چند روزی است که تبلیغاتی تحت عنوان ضرورت احیای چند همسری در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود؛ کارگاهی رایگان که به گفته برگزار کنندگان، در این کارگاه الزامات تشکیل خانواده های چند همسری، احکام فقهی خانواده های چند همسری و مهارت های ارتباطی خانواده های چند همسری آموزش داده می شود.


برگزاری این کارگاه با واکنش های متفاوت کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شد؛ به همین خاطر به سراغ یکی از دست اندرکاران آن رفتیم تا درباره این کارگاه پرحاشیه اطلاعات بیشتری را کسب کنیم:

این فرد در اولین سوال در تشریح پیشینه این کارگاه گفت: این کارگاه پنجمین کارگاهی است که موسسه ما در شهرهای مختلف برگزار می کند.

دست اندرکار برگزاری این کارگاه در پاسخ به این سوال که آیا استقبال خوبی از کارگاه‌های ضرورت احیای چند همسری شما شده یا خیر؟ افزود: «این موضوع نیاز به فرهنگ سازی دارد و مقداری بر روی چند همسری حساسیت وجود دارد.»

این فرد میزان تحصیلات اساتید حاضر در این گارگاه را دکتری مباحث روانشناسی و دینی، اعلام کرد و افزود: اساتید در فضای اقناع، ضرورت، احکام و موارد خاص در این کارگاه ها صحبت می کنند.

سورپرایز برای مردان متاهل مشتاق به چند همسری

اما این موسسه گویا یک سورپرایز هم برای مردان متاهل مشتاق به چند همسری هم دارد؛ آنطور که این فرد می گوید در آخر این کارگاه ها اساتید برای مردان متاهلی که شرایط و زمینه را داشته باشند برای اختیار کردن همسر دوم وساطت خواهند کرد.

البته این دست اندرکار موسسه که به دنبال فرهنگ سازی در زمینه احیای چند همسری است؛ تاکید می کند که باید همسر اول حتما رضایت داشته باشد و همچنین مرد مورد نظر شرایط لازم را داشته باشد.

از این فرد می‌پرسیم با توجه به اینکه در انتهای کارگاه شرابط برای معرفی زنان حاضر در کارگاه و مردان متاهل برای اختیار کردن همسر دوم فراهم می شود پس باید همسر اول هم در کارگاه های شما، هم حضور پیدا کند؟ و او پاسخ می دهد: بنای ما این است که همسر اول رضایت داشته باشد.

به او دوباره اینگونه موضوع را عنوان می کنیم «به فرض مثال من در همایش شما شرکت می کنم و همسر اول من رضایت ندارد؛ شما از کجا متوجه این موضوع می شوید؟ و او پاسخ می دهد: ما که خدمات پس از فروش نداریم ما فضای کلی این ماجرا را برای شما ترسیم می کنیم.

وی در ادامه می افزاید: کار جدیدی شروع شده و یک سری ابهامات هم وجود دارد اما دوستان و مشاورانی که در مجموعه هستند تلاش می کنند که در این قضیه بستری را به وجود بیاورند که در عین حال که برای ۵ میلیون دختر خانمی که امکان ازدواج ندارند بستری فراهم شود، کمترین آسیب متوجه خانواده ها شود.

انتهای پیام/

برچسب ها