نادر طالب زاده در خصوص افزایش قیمت بنزین به «صبح‌شد» می گوید: این دومین بار است که دولت از دکترین شوک استفاده می کند؛ اولین بار در یک شبانه روز قیمت دلار را 4 برابر کرد و این بار هم بنزین بدون هیچ اطلاع قبلی 3 برابر شد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: از آغاز روز جمعه ۲۴ آبان سهمیه‌بندی بنزین آغاز شد و از این تاریخ، هر لیتر بنزین سهمیه‌بندی ۱۵۰۰ تومان و هر لیتر بنزین آزاد ۳ هزار تومان به فروش می‌رسد؛ پیش از آغاز سهمیه‌بندی قیمت هر لیتر بنزین هزار تومان بود؛ به این ترتیب قیمت بنزین سهمیه‌ای نسبت به نرخ قبلی بنزین ۵۰ درصد بالا رفته و بنزین آزاد هم سه برابر شد.

 

بیشتر بخوانید: چرا کشف عظیم ترین میدان نفتی، بنزین را سهمیه بندی کرد؟

نادر طالب زاده در خصوص افزایش قیمت بنزین به «صبح‌شد» می گوید: این دومین بار است که دولت از دکترین شوک استفاده می کند؛ اولین بار در یک شبانه روز قیمت دلار را ۴ برابر کرد و این بار هم بنزین بدون هیچ اطلاع قبلی ۳ برابر شد.

نادر طالب‌زاده (متولد ۱۳۳۲ تهران) تهیه‌کننده، دبیر کنفرانس بین‌المللی افق نو، دبیر جشنواره مردمی فیلم عمار، مجری برنامه‌های تلویزیونی، مستندساز و روزنامه‌نگار ایرانی است. وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف میکن و کارشناسی ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه کلمبیا است. وی فعالیت هنری را از ۱۳۵۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلم‌های مستند آغاز کرد.

بیشتر بخوانید: مجلس مخالف افزایش بنزین است/دولت باید پاسخگو باشد

بیشتر بخوانید: بنزین ۳ هزارتومانی امام جمعه یاسوج را به وجد آورد

بیبشتر بخوانید: درآمد ۸۷۰ هزار میلیاردی دولت از گرانی بنزین

این تهیه کننده و مستندساز دو مورد را در این ماجرا «عجیب و غریب» می‌داند اول اینکه «هیچکس انتظار نداشت» و دوم اینکه «اتفاق افتاد.»

طالب زاده هرچند معتقد است که اجرای این طرح اشتباه بوده و دولت باید به جای این طرح برای کسب درآمد از ثروتمندان مالیات می گرفت اما می افزاید اگر هم قرار بر اجرای این طرح بود باید از یکسال قبل آن مطرح می شد و ۱۰ روز قبل از اجرای آن پول به حساب مردم واریز می‌شد.

این فعال رسانه ای معتقد است که «صحبت کردن نمایندگان در مورد سهمیه بندی بنزین به معنای عدم تبعیت از رهبری نیست» و اضافه می کند نمایندگان باید شجاعانه اعلام کنند که از در ماجرای افزایش قیمت بنزین بی خبر بوده اند.

انتهای پیام/

 

برچسب ها

ارسال نظر