کد خبر: 2128

آیا با رژیم در تعیین  جنسیت موثر است؛ «صبح‌شد» با یک متخصص تغذیه گفت و گو کرده و او پاسخ مثبت به این سوال داده و توضیح داده که چه بخورید و چه نخورید تا پسردار یا دختردار شوید.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: آیا با رژیم در تعیین  جنسیت موثر است؛ «صبح‌شد» با یک متخصص تغذیه گفت و گو کرده و او پاسخ مثبت به این سوال داده و توضیح داده که چه بخورید و چه نخورید تا پسردار یا دختردار شوید:


شهاب اولیایی رژیم شناس و متخصص تغذیه در گفت‌وگو با «صبح‌شد» می گوید: اگر مواد غذایی مصرفی و رژیم مادر از دو تا سه ماه قبل از بارداری غنی از سدیم و پتاسیم بوده و فقیر از کلسیم و منیزیم باشد احتمال تولد نوزاد پسر بیشتر خواهد شد در واقع طبق این تئوری رژیم غذایی موجب تغییر تمایل غشای تخمک می شود.

بیشتر بخوانید: تهرانی‌ها کمتر باردار می شوند

اولیایی با تاکید بر اینکه اگر بر عکس روش فوق رژیم غذایی غنی از کلسیم و منیزیم باشد احتمال دختر دار شدن بیشتر می شود، گفت: در این نوع رژیم های غذایی نیاز به حذف برخی از غذاها وجود دارد که این خود مشکلاتی را برای مادر ایجاد می کند.

بیشتر بخوانید: روزانه ۵ نفر در تهران برای سقط جنین خود به پزشکی قانونی مراجعه می کنند

فقر کلسیم در رژیم غذایی دخترزایی را افزایش می دهد

وی با بیان اینکه مادرانی که خواهان داشتن نوزاد پسر هستند باید کلسیم را در رژیم غذایی خود حذف کنند، تصریح کرد: این نوع رژیم ها برای مادران آسیب زا است زیرا می تواند باعث بروز نارسایی های قلبی شده و همچنین به علت مصرف بالای غذاهای شور به افزایش فشار خون مادر منجر شود.

اولیایی گفت: استفاده از رژیم دختر دار شدن برای کسانی که نارسایی های کلیوی و اختلالات عصبی و افزایش کلسیم خون دارند ممنوع است.

وی با بیان اینکه برای تعیین جنسیت جنین روش دیگر مبتنی بر رژیم غذایی نیز وجود دارد، افزود: در این روش بر اساس کالری و انرژی وارد شده بر بدن تعیین جنسیت جنین رخ می دهد البته باز هم بر اساس افزایش احتمالات است.

بیشتر بخوانید: جزئیات جالب از کارگاه چندهمسری

اولیایی ادامه داد: در رژیم های پرکالری احتمال پسر دار شدن و در رژیم های کم کالری احتمال دختردار شدن بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه عوامل بسیاری در تعیین جنسیت جنین موثر است، گفت: فصل بارداری، سن مادر، استرس های محیطی، مصرف کافئین و غیره نیز می تواند در جنسیت جنین موثر باشد.

بیشتر بخوانید: آیا مردان هم می‌توانند باردار شوند؟

انتهای پیام/

برچسب ها