حسن روحانی، رئیس جمهور  روز یکشنبه این هفته با حضور در مجلس بودجه سال ۱۳۹۹ را جهت بررسی به نمایندگان ارائه کرد و روحانی رقم بودجه سال آینده را "۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان" اعلام کرد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»:  حسن روحانی، رئیس جمهور  روز یکشنبه این هفته با حضور در مجلس بودجه سال ۱۳۹۹ را جهت بررسی به نمایندگان ارائه کرد؛ روحانی رقم بودجه سال آینده را ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان اعلام کرد.

بعد از ارائه بودجه توسط روحانی؛ مجدد اسامی مراکزی مطرح شد که تا قبل از این حتی اسم آنها نیز شنیده نشده بود؛ این مراکز گمنام که اغلب کارکرد فرهنگی دارند، تاکنون گزارشی از نحوه هزینه کرد بودجه خود ارائه ندادند.

احمد انارکی محمدی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در این خصوص به «صبح‌شد» می گوید: «در کشور ما همه کار فرهنگی انجام می دهند سوال اینجاست آیا بخشی از این نهادها موازی کاری هست یا نه؟»

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه پاسخ سوال خود را می دهد و می گوید متاسفانه موازی کاری هایی صورت گرفته است و برای کاهش هزینه ها باید ساماندهی در این زمینه صورت گیرد.

انارکی در ادامه اضافه می کند علاوه بر جلوگیری از موازی کاری باید بودجه ها شفاف شود و همچنین خروجی این مراکز مشخص شود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هرچند معتقد است که فرهنگ یکی از ملزومات کشور است اما در عین حال تاکید می کند که این موازی کاری به آن ضربه زده و در بخش های مختلف فرهنگ مغفول واقع شده است.

انارکی در خاتمه گفت و گوی خود با «صبح‌شد» به دفاتر بلااستفاده این مراکز هم گریزی زد و گفت: برخی برای انجام کارهای فرهنگی ساختمانی ساختند در حالیکه این بناها ممکن است در سال یکبار استفاده شود.

انتهای پیام/

 

 

برچسب ها

ارسال نظر