تعدادی از خیران و نیک اندیشان، روز جمعه با حضور در روستای زلزله زده ورنکش میانه، کمک‌های انسان دوستانه خود را به دست اهالی این روستا رساندند.

فردین آقایی هشتجین به همراه ۱۰ تن از خیران نیک اندیش کشور با هدف بررسی شرایط ۲۰۰ خانوار ساکن در روستای زلزله زده ورنکش میانه و تحویل کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود به آنها، عازم این روستا شدند.


بر اساس این گزارش، توزیع یک تن برنج و مواد غذایی دیگر، لوازم خانگی، صدها دست لباس گرم و تعداد زیادی اسباب بازی و عروسک از جمله اقلامی بود که از سوی خیران بین همه اهالی روستا توزیع شد و نیز با توجه به در پیش بودن مراسم سنتی شب «یلدا» صدها کیلو شیرینی، میوه و تنقلات به ساکنان روستای ورنکش تحویل گردید تا همراه با دیگر هموطنان، این آیین ایرانی را در کنار یکدیگر جشن بگیرند.

مدیرعامل سامانه هوشمند خدمات حقوقی «سیدوک» در این باره اظهار داشت: هرچند دولت محترم و نهادهای امدادرسان، امکانات خود را برای یاری رسانی به زلزله زدگان ورنکش به کار گرفته‌اند اما کمک به همنوعان و هموطنان زلزله زده که در این هوای سرد شرایط سختی را سپری می‌کنند باید به عنوان یک مسئولیت اجتماعی مدنظر انجمن‌ها، نهادهای مردمی و شرکت‌های خصوصی باشد و همه آنهایی که امکان و توان برای ارسال و یا جمع آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی را دارند، در این عرصه همراه شوند.

آقایی هشتجین افزود: بنده و تعدادی از خیران در این سفر یکروزه علاوه بر توزیع اقلام و کمک‌های غیرنقدی، مبلغی به صورت نقدی در اختیار اهالی محترم و شریف این روستا قرار دادیم.

گفتنی است وقوع زلزله در بامداد هجدهم آبانماه سالجاری، جان باختن تعدادی از اهالی روستای ورنکش میانه را به دنبال داشت و همچنین خسارت‌های مالی فراوانی را به اهالی روستا وارد کرد.

برچسب ها