کد خبر: 2233

چند روز پیش بود که رسانه‌ای مدعی شد زنی در بهشت زهرا به خاطر اینکه سقفی برای زندگی و درآمدی برای امرار معاش نداشته بخاطر خرید فلافل، وارد ارتباط با ۳ مرد داخل قبر شده است.

پایگاه خبری‌وتحلیلی صبح‌شد: چند روز پیش بود که رسانه‌ای مدعی شد زنی در بهشت زهرا به خاطر اینکه سقفی برای زندگی و درآمدی برای امرار معاش نداشته بخاطر خرید فلافل، وارد ارتباط با ۳ مرد داخل قبر شده است، هرچند این رسانه پس از انتشار این گزارش اعلام کرد که اطلاعات غلط به خبرنگارش داده شده و محتوای گزارش را تکذیب کرد اما ذکر چند نکته ضروری به نظر می‌رسد:


عکس تزئینی است

روزانه به طور میانگین ۱۷۰ در تهران فوت می‌کنند، ۷۰ درصد این تعداد در قطعات روز و یا جاری بهشت زهرا دفن می‌شوند، قطعاتی که بلوک‌ چینی شدند و به خاطر مراجعات زیاد شهروندان و جهت حفظ امنیت توسط دوربین‌های مداربسته و دژبان‌های ارتش لحظه به لحظه کنترل می‌شوند.

پس با وجود دوربین‌های مداربسته، گشت‌‌های لحظه‌ای و ثابت، دژبان و …. امکان آنچه در این گزارش عنوان شده بود در این قطعات وجود ندارد.

اما ۳۰ درصد باقی مانده از فوت شدگان یا در قطعات قدیمی‌ای دفن می‌شوند که همان روز کنده و همان روز دفن صورت می‌گیرد و پر می‌شوند و یا به شهرستان منتقل می‌شوند، پس در بخش‌های دیگر بهشت زهرا نیز نمی‌توان آنچه در گزارش تکذیب شده رسانه مذکور عنوان شده، رخ داده باشد.

علاوه بر این در گزارش که توسط رسانه منتشر کننده آن تکذیب شد، عنوان شده بود این قبر ادعایی در نزدیکی حرم امام خمینی بوده است این درحالیست که در نزدیکی حرم قبر خالی و یا فعالی که امکان ایجاد آسیب اجتماعی در آن باشد، وجود ندارد.

چندی پیش نیز در خصوص پدیده گورخوابی خبرهایی منتشر شد که بعدا معلوم شد مربوط به تهران نبوده و مربوط به قبرستانهای متروکه بوده است

فارغ از تمامی مسائل بهشت زهرای تهران روزانه هزاران نفر مراجعه کننده دارد و طبق نظرسنجی های صورت گرفته هر شهروند تهرانی هر ۸ ماه یکبار به بهشت زهرا می‌رود، همه میدانند که از امنیت خوبی برخوردار بوده و به وسیله دوربین های مدار بسته کنترل میشود و صحت این خبر از ابتدا بعید به نظر می‌رسید

فارغ از نگاههای سیاسی با توجه به شرایط اقتصادی حاکم برجامعه و همچنین شرایط خاص کشور به لحاظ بین المللی نباید با احساسات مردم بازی کرد.

انتهای پیام/

برچسب ها