کد خبر: 2249

در گفت‌وگو با «صبح‌شد» عنوان شد

تهران را گران نکنید با قانون اساسی مغایرت دارد!

«گران کردن تهران» موضوعی است که هرچند وقت یکبار مطرح می شود؛ گاه به صورت عملی و گاهی هم مانند یک مقام سابق به صورت لفظی.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: «گران کردن تهران» موضوعی است که هرچند وقت یکبار مطرح می شود؛ گاه به صورت عملی و گاهی هم مانند یک مقام سابق به صورت لفظی؛ این مقام سابق پیش تر گفته بود: «امکان ایجاد ممنوعیت برای مهاجرت به تهران سخت است و باید همچون سایر کشورهای پیشرفته هزینه زندگی در شهرهای بزرگ را بالا برد تا از ورود جمعیت کم کرد.»

چند روز پیش بود که خبر پیش فروش صندلی های اتوبوس مطرح شد؛ خبری که توسط مقام های شهرداری بعد از ساعتی تکذیب شد و علت انتشار این خبر «توضیح نامناسب و شیطنت یک خبرگزاری» عنوان شد.

اما آیا واقعا امکان اینگونه تصمیم گیری ها وجود دارد؟؛ مجید کیان‌پور عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به «صبح‌شد» می گوید خیر!

کیان پور می افزاید مسئولانی که به دنبال این نوع تصمیمات هستند با قانون اساسی آشنایی کافی ندارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی عنوان می کند: اصل سوم بند ۹ قانون اساسی می گوید هیچ تبعیضی نباید اعمال شود و در راستای حقوق شهروندی همه باید از امکانات استفاده کنند و اگر به دنبال عدالت محوری و توسعه عدالت هستیم باید گرفتن این تصمیمات را از ذهن خود بیرون کنیم چرا که عدالت یعنی برابری فرصت ها!

انتهای پیام/

برچسب ها