کد خبر: 2267

معاون مطبوعاتی دولت احمدی نژاد با انتقاد از حضور شیرین هانتر در شوکران می‌گوید: این شبکه از اهداف اولیه اش که قرار بود «کفاره گناهان شبکه های دیگر سیما» باشد، بسیار فاصله گرفته است.

پایگاه خبری‌وتحلیلی صبح‌شد: شیرین هانتر، دانشمند علوم سیاسی، عضو شورای روابط خارجی آمریکا و استاد دانشگاه جورج تاون واشنگتن دی سی، در بیست‌و پنجمین برنامه «شوکران» برای اولین‌بار پس از انقلاب اسلامی با حضور در صداوسیما و شبکه چهار  پیرامون شرایط سیاسی و جهانی امروز ایران به بحث و گفت‌وگو پرداخته است.

روزنامه کیهان در واکنش به حضور شیرین هانتر، در برنامه شوکران از او به عنوان یکی از اعضای سازمان موسوم به «شورای ملی ایرانیان آمریکا» (سازمان نایاک) یاد کرد.

بیشتر بخوانید: طعنه شوکران به انتقاد کیهان

این روزنامه در واکنش به افرادی که می‌گویند «استدلال دست‌اندرکاران حوزه هنری و شبکه چهار سیما از پخش مصاحبه با شیرین هانتر این است که آن‌ها قصد چالش با وی را دارند»، نیز نوشت: «دعوت از این عنصر وابسته به نهاد‌های حاکمیتی و امنیتی آمریکا، به‌خودی‌خود و فی‌نفسه نوعی قبح زدایی از حضور چنین افرادی در فضای فرهنگی و رسانه‌ای ایران محسوب می‌شود. برای این‌گونه عوامل خودفروخته مهم نیست که در چالش احتمالی- البته اگر مقصود چالش باشد! – محکوم شوند، بلکه آنچه برای سازمان‌های جاسوسی دشمن از جمله سازمان «سیا» اهمیت دارد، حضور عواملش در شبکه تلویزیون رسمی ایران است و تعجب‌آور است که نکته‌ای به این بدیهی از نظر برنامه‌ریزان مورد اشاره دور مانده باشد.»

محمدعلی رامین، معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به حضور شیرین هانتر در برنامه شوکران شبکه چهار سیما به صبح‌شد می‌گوید: مدیران رسانه ملی، نیروهای انقلابی را به بهانه تندروی تحریم می کنند.

منتقدان صداوسیما در تحریم!

رامین که پس از شکل‌گیری دولت دهم، در آبان ماه سال ۸۸ به سمت معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد منصوب شد، در ادامه، می‌افزاید: هرکس منتقد مدیریت سازمان صدا و سیما باشد، حذف می شود،هرکس یک بار در رسانه های ضدانقلاب ظاهر شود، مطلقا سانسور می شود.

پذیرایی از یک عنصر وابسته!

او علاوه بر این عنوان می‌کند: اما یک عنصر سازمانی وابسته به دشمنان جهانی را در شبکه فرهیختگان سیما، شبکه چهار، پذیرایی می کنند؛ این دوستان نوابغ دوران هستند.

شبکه چهار قرار بود کفاره گناهان شبکه‌های دیگر باشد!

رامین با اشاره به حضور خود در دوران تاسیس شبکه چهار سیما به عنوان یکی از مدیران موسس این شبکه بیان می‌کند: این شبکه از اهداف اولیه اش که قرار بود «کفاره گناهان شبکه های دیگر سیما» باشد، بسیار فاصله گرفته است.

بیشتر بخوانید: واکنش مشاور پیشین محمود احمدی نژاد به حضور زنان در آزادی

معاون مطبوعاتی دولت محمود احمدی نژاد در خاتمه گفت‌وگوی خود با صبح‌شد می‌افزاید: شبکه چهار، دیگر یک شبکه فعال، مبتکر و مهاجم علیه دشمنان نیست، همان طور که دیگر پرچم دار راهبردهای اصلی انقلاب در عرصه رسانه های جهان نیست.

صبح‌شد آمادگی دارد تا نظرات مدیران رسانه ملی و دست اندرکاران شوکران را بازناب دهد

انتهای پیام/

برچسب ها