کد خبر: 2289

«از غذا دادن به حیوانات جدا خودداری فرمایید.» شاید این جمله را در بخش های مختلف باغ های وحش سراسر کشور دیده باشید؛ اما غذا دادن به حیوانات چه ایرادی دارد؟

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌ شد»: «از غذا دادن به حیوانات جدا خودداری فرمایید.» شاید این جمله را در بخش های مختلف باغ های وحش سراسر کشور دیده باشید؛ اما غذا دادن به حیوانات چه ایرادی دارد؟ خبرنگار «صبح‌ شد» در گپ و گفتی که با  داشت به او پیشنهاد داد که غذای موردنظر حیوانات را در غرفه ای در باغ وحش به فروش بگذارید تا مردمی که مایلند به حیوانات غذا دهند آن را خریداری کنند و به حیوانات دهند؛ الهامی در واکنش به این پیشنهاد به «صبح‌ شد» گفت: در سراسر دنیا غذا دادن به حیوانات در باغهای وحش ممنوع است چرا که با دادن مواد غذایی به حیوانات از سوی مردم جیره غذایی حیوانات به هم می خورد، زیرا هر حیوانی جیره غذایی خاص خود را داشته و اگر کسی به آن ها غذا بدهد جیره غذایی آن ها بهم ریخته و حیوان دچار چاقی می شود.

مدیر باغ وحش ارم ادامه داد: به عنوان مثال فیل نر از آن دسته حیواناتی بوده که بیشتر غذا خورده و چاق شده بود.

وی با بیان اینکه فیل نر اکنون در حدود ۴ تن و فیل ماده در حدود ۳ تن است، ادامه داد: برای بهبود وضعیت فیل نر رژیم غذایی ارایه شد تا با متعادل کردن تغذیه وزنش کاهش یابد.

آیا گوشت خر به شیرهای پارک ارم داده می شود؟؛ مدیر پارک ارم از شنیدن این سوال «صبح‌ شد» تعجب می کند و می گوید: برای حیوانات گوشتخوار حدودا هفته ای ۵۰۰ کیلو گوشت تازه گوساله و در حدود ۲۶۰ کیلو مرغ خریداری می شود؛ گوشت گوساله و مرغی که خریداری می شود تازه بوده و تاییده سازمان دامپزشکی را دارد، پس از انتقال گوشت های خریداری شده قبل از انتقال به سردخانه باغ وحش تاییده پزشک دامپزشک اخذ می شود و گوشت تهیه شده برای حیوانات گوشتخوار باغ وحش با گوشت هایی که در قصابی ها به فروش می رسد تفاوتی ندارد.

 

 

انتهای پیام/

 

برچسب ها