کد خبر: 2297

«دلفینی در مجموعه دلفیناریوم برج میلاد مُرد» و نماینده تامین کننده گونه‌های پستانداران دریایی دلفیناریوم برج میلاد با اشاره به تخصص مجموعه اش در حوزه نگهداری پستانداران دریایی گفت: «مجموعه ما جزو رده‌های اول در کشور است و میزان تلفات حیوانات ما وضعیت معمولی و متعارفی دارد.»

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌ شد»: «دلفینی در مجموعه دلفیناریوم برج میلاد مُرد» و نماینده تامین کننده گونه‌های پستانداران دریایی دلفیناریوم برج میلاد با اشاره به تخصص مجموعه اش در حوزه نگهداری پستانداران دریایی گفت: «مجموعه ما جزو رده‌های اول در کشور است و میزان تلفات حیوانات ما وضعیت معمولی و متعارفی دارد.» علاوه بر این او از شوک بزرگ عاطفی و البته مادی پس از تلف شدن این دلفین، به مجموعه همکاران، مربیان و سرمایه گذار خبر داد!

محمدعلی یکتا نیک، کارشناس حیات وحش و محیط زیست اما اعتقادی به اظهارات فوق الذکر ندارد؛ یکتانیک به «صبح‌ شد»می گوید: در پارک دلفیناریوم برج میلاد تهران حتی یک دامپزشک هم به صورت نمادین وجود نداشت، اگر هم دامپزشک داشته باشند این دامپزشک تخصص دلفین نداشته است. صرف اینکه یک نفر از دانشگاه مدرک دام و طیور اهلی گرفته به این معنی نیست که بتواند امور پستاندار دریایی مثل دلفین و شیر دریایی و یا فک را انجام دهد. دامپزشک باید تخصص کار حیات وحش آن هم برای یک گونه داشته باشد.

این کارشناس حیات وحش و محیط زیست در ادامه می افزاید که در مراکزی مثل دلفیناریوم برج میلاد اصلا نظارتی توسط محیط زیست انجام نمی‌شود.

برخلاف تصور ما دلفین ها شاد نیستند؛ یکتا نیک در این خصوص نیز به «صبح‌ شد» می گوید: همه ما دلفین‌ها را با لبخندی که به صورت طبیعی روی صورت آن‌ها نقش بسته می‌شناسیم و فکر می‌کنیم که آن‌ها موجودات بازیگوش و شادی هستند اما افسردگى در دلفین هاى محبوس تا حدى حاد میشود که بار‌ها گزارش شده آنها با کوبیدن خود به دیواره استخر خودکشى می‌کنند.

 

انتهای پیام/

 

 

برچسب ها