کد خبر: 2394

بیژن رنجبر، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی به پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد» می گوید: متاسفانه با مشکل عدم توجه به رشته ها فنی و مهندسی رو به رو هستیم و در کشور در زمینه رشته‌های علوم پایه و مهندسی و کشاورزی باید به بعد مهارت آموزی توجه کنیم.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: بیژن رنجبر، قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در امور آموزش عالی و ساماندهی پژوهش‌های تحصیلات تکمیلی به پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد» می گوید: متاسفانه با مشکل عدم توجه به رشته ها فنی و مهندسی رو به رو هستیم و در کشور در زمینه رشته‌های علوم پایه و مهندسی و کشاورزی باید به بعد مهارت آموزی توجه کنیم.

رنجبر در ادامه می افزاید: به دانشجویان رشته های علوم پایه هیچ گونه بحث مهارت آموزی که با استفاده از آن بتوانند مشکلات جامعه را حل کنند آموزش داده نمی‌شود.

قائم مقام رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه انتقادات تندتری را نیز مطرح می‌کند و ادامه می‌دهد: «فردی که در رشته‌های مهندسی ما فارغ التحصیل می‌شود وقتی می‌خواهد وارد کارخانه شود هیچ کاری بلد نیست که این موضوع به دوره آموزش این دانشجو برمی گردد چرا که در دوره تحصیل این دانشجو‌ها باید تعدادی از واحد‌ها به مهارت آموزی اختصاص داده شود.»

انتهای پیام/

برچسب ها