کد خبر: 2399

در حالیکه وب سایت راشیاس از قول وزیر بهداشت چین اعلام کرده که « دارو ویروس کرونا تولید و به صورت رایگان عرضه می‌شود.» حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد» ضمن تکذیب برخی اخبار مبنی بر کشف داروی ویروس کرونا، گفت: در هیچ جای دنیا بر علیه ویروس کرونا داروی اختصاصی وجود ندارد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: در حالیکه وب سایت راشیاس از قول وزیر بهداشت چین اعلام کرده که « دارو ویروس کرونا تولید و به صورت رایگان عرضه می‌شود.» حسین عرفانی رئیس اداره مراقبت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در گفت‌وگو با پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد» ضمن تکذیب برخی اخبار مبنی بر کشف داروی ویروس کرونا، گفت: در هیچ جای دنیا بر علیه ویروس کرونا داروی اختصاصی وجود ندارد.

گزارش‎های انتشار یافته در روز یکشنبه، ۶ بهمن، حاکی از آن است که ویروس کرونا تاکنون بیش از ۲ هزار انسان را در سراسر جهان آلوده کرده که بیشتر این افراد در چین قرار دارند. این ویروس تاکنون جان ۵۶ نفر از شهروندان چینی را گرفته است، آیا ویروس کرونا توسط مافیای دارو ساخته شده تا در درمان مردم پول به جیب بزنند؟ «عرفانی» به این سوال اینگونه پاسخ داد: «هنوز برای این ویروس در دنیا دارویی شناخته نشده از این رو این شایعه که تجارت دارویی با تولید این ویروس مدنظر بوده منتفی است.»

انتهای پیام/

برچسب ها