کد خبر: 2445

بعضا دیده می‌شود که برخی از نمایندگان با خودرو‌های لاکچری تردد می‌کنند، اما آیا واقعا صرفا با حقوق نمایندگی می‌شود بنزسوار شد؟ یحیی کمالی پور نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری‌ و تحلیلی «صبح‌ شد» می‌گوید: با حقوق نمایندگی مجلس پراید هم نمی‌توان خرید.

«صبح‌ شد»:  بعضا دیده می‌شود که برخی از نمایندگان با خودرو‌های لاکچری تردد می‌کنند، اما آیا واقعا صرفا با حقوق نمایندگی می‌شود بنزسوار شد؟ یحیی کمالی پور نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با پایگاه خبری‌ و تحلیلی «صبح‌ شد» می‌گوید: با حقوق نمایندگی مجلس پراید هم نمی‌توان خرید.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی صراحتا تاکید می‌کند که فی نفسه در نمایندگی چیزی نیست که کسی بتواند از قبل آن به جایگاهی برسد.

کمالی پور در واکنش به این مطلب که برخی فکر می‌کنند در مجلس رانت‌های فراوانی وجود دارد که نمایندگان می‌توانند از طریق آن به سرمایه‌های کلان دست پیدا کنند، می‌افزاید: آنطور که در این مدت نمایندگی دیده ایم شرایط آنطور محیا نیست که هرکسی هرکاری می‌خواهد انجام دهد و در نهایت سرمایه کلانی به دست آورد مگر اینکه نماینده ارتباطات خارج از دستگاهی داشته باشد و بتواند با استفاده از این ارتباطات، اندوخته‌ای داشته باشد.

وی با بیان اینکه نمایندگان شهرستان‌ها در مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه اندوخته‌ای بدست نمی‌آورند بلکه حقوق نمایندگی خود را نیز باید هزینه کنند، عنوان می‌کند: اینکه گفته می‌شود برخی از نمایندگان پس از دوران نمایندگی وضعیت مالی شان خوب می‌شود و سرمایه‌ای به دست می‌آوردند مطمنئا از قبل حقوق نمایندگی نیست و ممکن است این سرمایه از زد و بند‌هایی خارج از حوزه نمایندگی به دست امده باشد که البته رانت نمایندگی مجلس در این موضوع به آن‌ها کمک کرده است.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید: نماینده خوزستان: ترامپ را بکشید!

بیشتر بخوانید: سپهبد سلیمانی: در ایران نیازی به محافظ ندارم

بیشتر بخوانید: مهر ۹۹ تاریخ تلافی شهادت سپهبد سلیمانی

بیشتر بخوانید: واکنش تند دختر شهید باکری به شادی مسیح علینژاد از شهادت سپهبد سلیمانی

بیشتر بخوانید: آیا نفوذی‌های داخلی در پرونده ترور سپهبد سلیمانی نقش داشتند؟

بیشتر بخوانید: چرا کشف عظیم ترین میدان نفتی، بنزین را سهمیه بندی کرد؟

بیشتر بخوانید: مجلس مخالف افزایش بنزین است/دولت باید پاسخگو باشد

بیشتر بخوانید: آیا دولت برای جبران کسری بودجه دلار را گران کرد؟

بیشتر بخوانید: مراکز گمنام در بودجه سال ۹۹ چه می‌کنند؟

بیشتر بخوانید: درآمد ۸۷۰ هزار میلیاردی دولت از گرانی بنزین

بیشتر بخوانید: میکروفون های خاموش که باز نامزد شدند!

برچسب ها

ارسال نظر