کد خبر: 2481

نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا رفت و آمد مردم به مجلس پس از حادثه تروریستی داعش سخت شده یا خیر؟ در گفت و گو با پایگاه خبری‌ و تحلیلی «صبح‌ شد» می‌گوید: فیلتر ورود مقداری سخت‌تر شده، اما از همان مسیر سابق مراجعین وارد می‌شوند.

«صبح‌ شد»: حملات ۱۳۹۶ تهران به حملات تروریستی داعش به ساختمان مجلس شورای اسلامی در ۱۷ خرداد ۱۳۹۶ (۷ ژوئن ۲۰۱۷ میلادی) در تهران اشاره دارد که در نتیجهٔ آن حدود ۱۷ نفر شهید، ۵ مهاجم کشته و دست‌کم ۵۲ نفر زخمی شدند. این حملات حدود ساعت ۱۰:۳۰ با حمله به ساختمان مجلس آغاز شد.

بیشتر بخوانید: با حقوق نمایندگی پراید هم نمیتوان خرید!

این حملات نخستین حملهٔ داعش در خاک ایران بود و در این عملیات نیرو‌های سپاه، ناجا و نیرو‌های امنیتی لباس شخصی به مقابله با افراد عناصر داعش پرداختند و سرانجام یک گروه از تکاوران صابرین سپاه تروریست‌ها را به هلاکت رساندند، سپاه پاسداران ایران برای انتقام این حملات در ۱۹ ژوئن ۲۰۱۷ مواضع داعش در استان دیر الزور، واقع در شرق سوریه را هدف حمله موشکی قرار داد.

بیشتر بخوانید: نماینده کرمانشاه: نمایندگان تهران دغدغه ارباب رجوع ندارند!

بعد از این اتفاق علاالدین بروجردی رئیس وقت کمیسیون امنیت ملی از نامه رسمی سپاه در این خصوص پرده برداشت؛ بروجردی در خصوص این نامه گفت: به طور ویژه در مورد احتمال حمله داعش در چند ماه گذشته، نامه رسمی به سپاه پاسداران از جانب حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی نوشته شده بود؛ دو ماه قبل از جانب حوزه ریاست تاکید شد که این احتمال جدی است و باید جدی گرفته شود و اقدامات لازم در این خصوص صورت پذیرد.

بیشتر بخوانید: روایت یک نماینده از عکس‌های یهویی در مجلس

پس از حدود ۲ سال و چندماه از این حادثه سوال اینجاست که آیا اقدامات امنیتی خاصی در مجلس انجام شده یا خیر؛ و آیا این اقدامات رفت و آمد مراجعین به مجلس را سخت کرده است یا خیر!

سید احسن علوی نماینده اهل سنت مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سوال که آیا رفت و آمد مردم به مجلس پس از حادثه تروریستی داعش سخت شده یا خیر؟ در گفت و گو با پایگاه خبری‌ و تحلیلی «صبح‌ شد» می‌گوید: فیلتر ورود مقداری سخت‌تر شده، اما از همان مسیر سابق مراجعین وارد می‌شوند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید می‌کند که کنترل‌ها جدی‌تر شده، اما نحوه تعامل نمایندگان با مراجعین تغییری نکرده است.

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در ادامه می‌افزاید: هم اکنون نمایندگان مجلس وسائل خود را بر روی ایکس ری میگذارند این در حالیست که قبل از حادثه تروریستی سال ۹۶ این اتفاق نمیفتاد.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید: نماینده خوزستان: ترامپ را بکشید!

بیشتر بخوانید: سپهبد سلیمانی: در ایران نیازی به محافظ ندارم

بیشتر بخوانید: مهر ۹۹ تاریخ تلافی شهادت سپهبد سلیمانی

بیشتر بخوانید: واکنش تند دختر شهید باکری به شادی مسیح علینژاد از شهادت سپهبد سلیمانی

بیشتر بخوانید: آیا نفوذی‌های داخلی در پرونده ترور سپهبد سلیمانی نقش داشتند؟

بیشتر بخوانید: چرا کشف عظیم ترین میدان نفتی، بنزین را سهمیه بندی کرد؟

بیشتر بخوانید: مجلس مخالف افزایش بنزین است/دولت باید پاسخگو باشد

بیشتر بخوانید: آیا دولت برای جبران کسری بودجه دلار را گران کرد؟

بیشتر بخوانید: مراکز گمنام در بودجه سال ۹۹ چه می‌کنند؟

بیشتر بخوانید: درآمد ۸۷۰ هزار میلیاردی دولت از گرانی بنزین

بیشتر بخوانید: میکروفون های خاموش که باز نامزد شدند!

برچسب ها