در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از ادارات تعطیل یا ساعت کاری آن‌ها کاهش یافته است. اما نیرو‌های امدادی مانند آتش نشان‌ها همیشه در صحنه و برای هرگونه عملیاتی آماده هستند.

«صبح‌ شد»:در پی شیوع ویروس کرونا در کشور، بسیاری از ادارات تعطیل یا ساعت کاری آن‌ها کاهش یافته است. اما نیرو‌های امدادی مانند آتش نشان‌ها همیشه در صحنه و برای هرگونه عملیاتی آماده هستند.

 

اما سوال اینجاست که سازمان آتش نشانی برای حفظ سلامتی آتش نشانان چه تمهیداتی اندیشیده است.

سیدجلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور، تمام تجهیزات و ایستگاه‌های آتش نشانی ضدعفونی می‌شوند.

ملکی ادامه داد: همچنین همه آتش نشان‌ها لباس‌های عملیاتی و اداری شخصی دارند و به هیچ گاه لباس اشتراکی استفاده نمی‌کنند.

وی افزود: هر آتش نشان دستکش، کلاه، زیرکلاهی، چکمه، شلوار، اورکت و تجهیزات شخصی خود را دارد. همچنین ماسک‌های مخصوص دارند.

ملکی اظهار کرد: در عملیات ها، نیرو‌ها ماسک تنفسی استفاده می‌کنند که کاملا سر و صورت آن‌ها را می‌پوشاند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی درباره آتش نشانانی که در ماموریت‌هایی به جز حریق، با شهروندان در تماس هستند؛ گفت:دستکش و ماسک بهداشتی بین آتش نشنانان توزیع شده و آن‌ها موارد بهداشتی را کاملا رعایت می‌کنند.

وی افزود: آتش نشانان بهداشت فردی و ضدعفونی تجهیزات را رعایت می‌کنند. همچنین فاصله ایمنی را رعایت می کنند.

تاکنون آتش نشانی از تهران کرونا نگرفته است

سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: اداره سلامت آتش نشانی فعال است. در این اداره افرادی که علائم داشته باشند تشخیص داده می‌شوند تا سایر مراحل درمانی را در مراکز مربوطه طی کنند.

وی افزود: تاکنون فردی از سازمان آتش نشانی تهران به ویروس کرونا مبتلا نشده است.

انتهای پیام/

برچسب ها