کد خبر: 2524

یک عضو کمیته کشوری آنفلوانزا در توضیح مطلبی که در مورد ویروس کرونا از صبح امروز در شبکه های اجتماعی به طور گسترده دست به دست می شود توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی صبح شد، چند روزی است که مطالب عجیبی در مورد ویروس کرونا در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود؛ به عنوان نمونه در یکی از این مطالب عجیب عنوان شده بود: «به محض احساس سوزش در گلو و زدن سرفه خفیف، تا می توانید آب و نوشیدنی فراوان بخورید! کرونا ویروس ۳ الی ۴ روز در گلو می ماند و از آنجا به ریه می رود! اگر در این مدت ۳، ۴ روزه آب خیلی بخورید و محوطه دهان و گلو را با آب نمک غرغره کنید، می توانید از ورود ویروس به ریه جلوگیری کنید! با اینکار ویروس به معده می رود و توسط اسید معده کشته می شود!»

مسعود مردانی عضو کمیته کشوری آنفلوانزا در پاسخ به این سوال که آیا این محتوا را تایید می کنید، به خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی صبح شد گفت: این مطلبی که گفته می شود ویروس کرونا ۳ الی ۴ روز در گلو می ماند و از آنجا به ریه می رود و اگر در این مدت آب بنوشید و محوطه دهان و گلو را با آب نمک غرغره کنید، می توانید از ورود ویروس به ریه جلوگیری کنید! هیچ مبنی و اساس علمی ندارد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها