کد خبر: 2533

در گفت و گو با صبح شد مطرح شد

درآمد «رانندگان تاکسی» نصف شد

آیا درآمد رانندگان تاکسی در از آغاز شیوع کرونا در ایران کاهش پیدا کرده است؟ پاسخ مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور به این سوال مثبت است.

«صبح‌ شد»:  آیا درآمد رانندگان تاکسی در از آغاز شیوع کرونا در ایران کاهش پیدا کرده است؟ پاسخ مرتضی ضامنی، مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور به این سوال مثبت است.

ضامنی که با پایگاه خبری و تحلیلی صبح شد گفت و گو می کرد می گوید: تقریبا ۴۰ درصد میزان مسافر استفاده کننده از سامانه تاکسیرانی داشتند، کم شده که این مساله به رعایت مساله قرنطینه از سوی شهروندان و تاکیدات وزارت بهداشت در عدم استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی صورت گرفته است، در نتیجه سهم درآمدی رانندگان هم کم شده است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور منبع این آمار را، «برآورد اتحادیه، گزارش شهرداری و آمار سازمان‌های تاکسیرانی سراسر کشور»، عنوان می کند.

ضامنی با اشاره به پیشنهادات سازمان تاکسیرانی برای ارائه بسته‌های حمایتی به این قشر تاکید کرد: درخواست ما از فعالان این حوزه این بود که بسته‌های حمایتی به تاکسیداران تعلق بگیرد و خودمان در اتحادیه بسته‌های حمایتی کمکی را از قبل به رانندگان همچون توزیع لاستیک خودرو با قیمت مصوب و یا کارت خرید معیشتی در نظر گرفتیم تا رانندگان بتوانند از این خدمات استفاده کنند.

وی ادامه داد: در بخش دوم از وزارت رفاه درخواست کردیم که بسته‌های حمایتی را درنظر بگیرند و پیگیر هستیم که این پوشش به رانندگان داده شود تا از این کمک‌ها بهره‌مند شوند، هرچند در صورت میسر شدن همه این اتفاقات رانندگان تاکسی نیز مانند دیگر مشاغل کشور با کاهش درآمدی روبه‌رو شده‌اند و امیدواریم که از این دوره به سرعت عبور کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها