کد خبر: 2548

برخی مدعی شدند که علی اکبر ولایتی و چند مسئول دیگر هم با این دارو توانستند کرونا را شکست دهند، از دکتر مینو محرز عضو کمیته مبارزه با بیماری‌های واگیردار در این باره گپ زدیم، او گفت که طرح این مسائل ناشی از خستگی است.

«صبح‌ شد»: احسان گل محمدی مدیر مسئول پایگاه خبری و تحلیلی صبح شد در مورد فاویپیراویر داروی گران و پرحاشیه این‌روزهای کرونا که ادعا می‌شود برای درمان مسئولین استفاده می‌شود در صفحه خود در اینستاگرام نوشت: «برخی از پزشکان عزیز از جمله دکتر هاشمیان بزرگوار چند روزی است که می‌گویند داروی فاویپیراویر کرونا را درمان می‌کند، برخی مدعی شدند که علی اکبر ولایتی و چند مسئول دیگر هم با این دارو توانستند کرونا را شکست دهند، از دکتر مینو محرز عضو کمیته مبارزه با بیماری‌های واگیردار در این باره گپ زدیم، او گفت که طرح این مسائل ناشی از خستگی است.

او هرچند تایید کرد که این دارو برای درمان ولایتی تجویز شده اما اعلام کرد که مشخص نیست ولایتی صرفا برای مصرف این دارو درمان شده باشد، اینکه چند بیمار بعد از مصرف فاویپیراویر بهبود پیدا کردند به معنای تایید اثر این دارو برای کرونا نیست و به مطالعات و تحقیقات بیشتری در این زمینه نیاز داریم.

محرز همچنین گفت که این دارو برای درمان آنفولانزا در ژاپن استفاده می‌شده اما هنوز در مورد تاثیر آن در درمان کرونا به نتیجه قطعی نرسیدیم.»

 

انتهای پیام/

برچسب ها