کد خبر: 2635

همیشه حضور افراد غیر مجلسی در مجلس با حاشیه‌هایی همراه بوده است؛ مثلا گفته می‌شد شهرام جزایری یکی از مفسدین بزرگ اقتصادی در جلسات کمیسیون اقتصادی یکی از ادوار مجلس به طورمستمر و فعال حضور داشته است و علاوه بر این به عنوان مشاور اقتصادی برخی از نمایندگان نیز این فرد فعالیت می‌کرده است؛ از این دست حرف و سخن‌ها زیاد مطرح می‌شود.

«صبح‌ شد»: همیشه حضور افراد غیر مجلسی در مجلس با حاشیه‌هایی همراه بوده است؛ مثلا گفته می‌شد شهرام جزایری یکی از مفسدین بزرگ اقتصادی در جلسات کمیسیون اقتصادی یکی از ادوار مجلس به طورمستمر و فعال حضور داشته است و علاوه بر این به عنوان مشاور اقتصادی برخی از نمایندگان نیز این فرد فعالیت می‌کرده است؛ از این دست حرف و سخن‌ها زیاد مطرح می‌شود؛ حتی برخی از افراد مدعی شدند که حضور آن مفسد اقتصادی در کمیسیون مذکور منجر به به تصویب قانون عدم الزام سپردن وثیقه ملکی به بانک‌ها در آن برهه شد.

اما حضور افراد در کمیسیون‌ها به چه صورتی است؟ آیا همه می‌توانند در کمیسیون‌های مجلس حضور پیدا کنند؟ سیدجواد حسینی‌کیا عضو فراکسیون نمایندگان ولایی و نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی در خصوص حضور برخی افراد در کمیسیون‌های مجلس به خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد»  می‌گوید: افراد برای حضور در کمیسیون‌ها یا باید توسط دولت به عنوان کارشناس و یا توسط کمیسیون برای بحث در مورد موضوع خاص دعوت شوند.

براساس آنچه که حسینی کیا می‌گوید راه سومی هم وجود دارد؛ نمایندگان می‌توانند افراد را به عنوان مهمان و یا مطلع به کمیسیون‌های تخصصی دعوت کنند.

خبرنگار صبح شد در خصوص حواشی حضور برخی از افراد در کمیسیون‌ها به این نماینده مجلس نکاتی را یادآوری می‌کند و او ضمن تایید این موضوع تاکید می‌کند دولت و یا کمیسیون و یا نماینده در صورت ایجاد مشکل باید پاسخگوی این تصمیم خود باشند.

این عضو فراکسیون نمایندگان ولایی البته به نهاد‌های امنیتی و حراست مجلس توصیه می‌کند که از ورود افرادی که رزومه مناسبی ندارند به کمیسیون‌های مجلس جلوگیری کنند.

گفته می‌شود شهرام جزایری در مجلس ششم موفق به گرفتن کارت موسوم به ۵۰۰ شد؛ کارتی که دارنده آن می‌توانست راحت در مجلس رفت و آمد کند؛ در مورد این کارت ها نیز خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد»  از این نماینده مجلس پرسید؛ او در مورد صدور کارت و حضور مداوم برخی از افراد به عنوان مشاور در مجلس نیز می‌افزاید: نهاد‌های امنیتی می‌توانند در این زمینه ورود کنند و با افرادی که صلاحیت حضور در مجلس را ندارند برخورد کنند چرا که در صورت تکرار برخی از حواشی شان مجلس دچار خدشه خواهد شد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها