کد خبر: 2672

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد» با قاطعیت تمام گفت: ما حمایت می‌کنیم!

«صبح‌ شد»: قیمت انواع مختلف پراید طی یک ماه گذشته نوسانات زیادی داشته است به گونه‌ای که قیمت پراید ۱۱۱ در اواخر اسفند ماه سال گذشته به قیمت ۶۱ میلیون تومان خرید و فروش می‌شده است، اما آخرین فروردین این خودرو با افزایش ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی به قیمت ۶۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش رسید و گویا این ماجرای غمناک گران شدن روز به روز پراید هم تمامی ندارد!

اما واقعا چرا باید مردم به هر قیمتی برای خرید یک خودرو با این سطح از کیفیت تن دهند؟ چه کسی از خودروسازان حمایت می‌کند؟؛ علیرضا محجوب نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد» با قاطعیت تمام گفت: ما حمایت می‌کنیم!

او در ادامه این اظهارنظر عجیب خود افزود: ما از خودروی داخلی حمایت می‌کنیم، مجلس و دولت وظیفه دارند از ساخت ملی حمایت کنند.

محجوب در بخش دیگر گفت و گوی خود «مونتاژ موتور را مهم‌تر از ساخت آن خواند» و اضافه کرد: ما امروز موتوری با چندهزار قطعه داریم که همه اش را خودمان می‌سازیم و مونتاژ می‌کنیم که برای این وضعیت مطلوب ۲۰ سال تلاش کردیم.

محجوب افزود: موتورهای ایرانی در خودروسازی نقص ندارد، تا حالا فردی در مورد موتورهای ایرانی نکته ای گفته است؟ گفتند موتور پژو فرانسوی آتش می‌گیرد، اما تا حالا فردی گفته موتور ایرانی آتش می‌گیرد؟

محجوب ادامه داد: در باب تحقیق بر روی بدنه و اجزای دیگر خودرو بسیار دیر وارد عمل شدیم و وقتی هم وارد شدیم خودروساز‌ها به سمت راه‌های تجاری رفتند و این صنعت از پیشرفت و توسعه بازماند.

وی تصریح کرد: مشکل صنعت خودروسازی از تولیدکننده و کارخانه نیست مشکل از بازار تقاضاست که میل به خودروی چینی دارد، هیچکس از استاندارد‌های ساخت صحبت نمی‌کندبلکه فقط از قیمت حرف می‌زنند.

نماینده مردم تهران در مجلس اذعان کرد: بهبود وضعیت خودروسازی با سیاست‌های مواج و سیاست یک بام و دو هوا شدنی نیست بلکه اراده عمومی باید بر این باشد که از ساخته و تولید خود استفاده کنیم.

محجوب از کنترل بر روی خودروسازان انتقاد کرد و گفت: من معتقدم کنترل‌های اضافی باعث شده که آن‌ها از فعالیت عادی خود باز بمانند.

نماینده مردم تهران در ادامه گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد»مدعی شد در ژاپن برخی کالا‌ها بار‌ها بیشتر از بازار بیرون فروخته می‌شوند، ولی مردم تحمل می‌کنند، اما ما نه قیمت و نه کیفیت کم را تحمل نمی‌کنیم.

انتهای پیام/

برچسب ها