کد خبر: 2696

کلکسیون خرید و فروش در سایت‌های اینترنتی یک وام ازدواج کم داشت، که این کمبود هم الحمدلله مرتفع شد!

«صبح‌ شد»: کلکسیون خرید و فروش در سایت‌های اینترنتی یک وام ازدواج کم داشت، که این کمبود هم الحمدلله مرتفع شد، با یک سرچ در یکی از این سایت‌ها با صد‌ها آگهی خرید و فروش وام‌های ۵۰ میلیونی ازدواج مواجه می‌شوید؛ هم اکنون هر یک از زوجین می‌تواند ۵۰ میلیون تومان وام قرض الحسنه ازدواج با کارمزد ۴ درصد و بازپرداخت ۸۴ ماهه دریافت کند، یعنی در مجموع ۱۰۰ میلیون تومان؛ همین فرصت و شرایط خوب موجب شده تا این وام‌ها در فضای خرید و فروش شوند؛ عنوان یکی از این آگهی‌ها «خریدار وام ازدواج به ۸ میلیون تومان» است و در متن آن نوشته: وام ازدواج ۵۰ میلیون تومانی شما را به ۸ میلیون تومان خریدارم، یکی خریدم و یکی دیگه لازم دارم. لطفا اطلاع دهید!

بیشتر بخوانید: دام کلاهبرداران برای کاربران شیپور


خرید و فروش وام‌ها صدای معاون امور جوانان وزیر ورزش و جوانان را هم درآورده است، محمدمهدی تندگویان درباره این آگهی‌ها گفته: ما در این باره تذکرات لازم را به نهاد‌های مسئول داده‌ایم، اما تاکنون برخورد خاصی با این موارد نشده است.

تندگویان در ادامه از پلیس فتا درخواست کرد تا با این موارد برخورد کند.

درخواستی که با پاسخ متفاوت پلیس فتا مواجه شد، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی پلیس فتا نیروی انتظامی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد» گفته «فروش وام، جرم نیست و این مسئله در بسیاری از مواقع اتفاق می‌افتد.»

بیشتر بخوانید: چند گاف فنی فیلم «روز بلوا» به روایت پلیس فتا


پاشایی البته این نکته را هم به تندگویان گوشزد می‌کند «که اگر مسئله فروش وام مشکل ساز شده، مقامات قضایی باید درباره جرم انگاری فروش وام تصمیم بگیرند. در صورتی که فروش وام، جرم شناخته شود؛ پلیس با مجرمان برخورد خواهد کرد، اما در حال حاضر این مسئله امکان پذیر نیست.»

بیشتر بخوانید: پلیس فتا می‌تواند ادمین کانال‌های تلگرام را شناسایی کند

 

انتهای پیام/

برچسب ها