کد خبر: 2712

در خبر‌ها آمده بود که عده‌ای از نمایندگان که دیگر نماینده نیستند خانه سازمانی خود را به مجلس تحویل نداده اند که برای بررسی صحت و سقم قضیه، این موضوع را با یکی از نمایندگان مطرح کردیم.

«صبح‌ شد»:در خبر‌ها آمده بود که عده‌ای از نمایندگان که دیگر نماینده نیستند خانه سازمانی خود را به مجلس تحویل نداده اند که برای بررسی صحت و سقم قضیه، این موضوع را با یکی از نمایندگان مطرح کردیم.

اسدالله قره خانی عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم در این باره در گفت و گو با  پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد» در پاسخ به این سوال که اینکه گفته می‌شود به نماینده‌های مجلس در دوره‌ای که نماینده هستند خانه سازمانی داده می‌شود، صحت دارد؟ گفت: در گذشته و در دوره‌های دوم و سوم چند خانه سازمانی اطراف مجلس وجود داشت و تعداد آن‌ها هم زیاد نبود و بخشی از آن‌ها در دوره‌های چهارم و پنجم تخریب شد و بخشی دیگر به قسمت اداری و انتظامی مجلس تغییر کاربری داد و هیچ نماینده‌ای در اطراف مجلس خانه سازمانی ندارد.

وی افزود: در دوره ششم مجلس و ریاست آقای کروبی یک مجتمع مسکونی ۴۳ واحدی در سعادت آباد احداث کرده بودند و بعد از آن نیز این واحد‌ها به برخی از نمایندگان اجاره داده شد و بعد به مزایده گذاشته شد و بعضی از نمایندگان آن واحد‌ها را خریدند.

این نماینده مجلس در خصوص اینکه بعضی از نمایندگان دوره‌های قبل همچنان خانه سازمانی خود را تحویل نداده اند؟ تصریح کرد: بنده اطلاعی ندارم چرا که در دوره‌ای که من از مجلس هفتم تا به امروز نماینده هستم اصلا خانه سازمانی وجود نداشته است که بعضی از نماینده‌ها تحویل نداده اند، شاید از دوره‌های گذشته بوده و شاید عده‌ای از نمایندگان که قبل از دوره نمایندگی در وزارتخانه‌ها خدمت می‌کردند از وزارتخانه محل خدمت خود خانه سازمانی داشته باشند.

عضو مجمع نمایندگان استان گلستان ادامه داد: با مبلغی که مجلس بابت اجاره به نمایندگان می‌دهد دیگر لزومی ندارد که خانه‌ای داشته باشند و تخلیه نکنند. شاید فردی در چند دوره قبل نماینده بوده است و اگربخواهد خانه سازمانی خود را تحویل ندهد، قابل قبول نیست و توجیه ندارد.

قره خانی همچنین به این سوال که آیا نمایندگان با پولی که از مجلس برای تهیه مسکن می‌گیرند، در نقاط بالای شهر زندگی می‌کنند؟ اینگونه پاسخ داد: ممکن است که بعضی از نمایندگان با همان پولی که مجلس به آن‌ها می‌دهند در پائین شهر خانه‌ای با متراژ بزرگ‌تر بتوانند تهیه کنند و بعضی دیگر بخواهند در خانه‌ای با متراژ بیشتر، اما در بالای شهر زندگی کنند، اما برای همه نمایندگان رقمی که مجلس به عنوان اجاره به نماینده می‌دهد یکسان است و برای یک نفر کم و برای دیگری زیاد‌تر نیست، ولی با قیمت‌های امروز بازار مسکن انطباق ندارد و به مراتب کمتر است.

وی با بیان اینکه در مجموع مجلس به هیچ عنوان مصلحت نمی‌داند که خودش برای نمایندگان مسکن تهیه کند، گفت: اولا نه منزل مناسب به اندازه ۲۹۰ نماینده وجود دارد و نه از جهت امنیتی چنین چیزی جایز است. ضمن اینکه عده‌ای دوست دارند نزدیک فامیل و آشنایان خودشان باشند و نمی‌توانیم آن‌ها را محدود کنیم، اما با در نظر گرفتن همه این موارد نمایندگان در دورترین نقطه تهران هم که باشند و ترافیک نباشد عرض نیم ساعت خود را به مجلس می‌رسانند.

وی خاطرنشان کرد: اینکه هر نماینده‌ای بخواهد ابتدا در هر نقطه از تهران برای خود مسکن تهیه کند و بعد اجاره نامه خود را بیارود و بر اساس آن از مجلس پول رهن و اجاره دریافت کند به هیچ وجه صحت ندارد.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید: با حقوق نمایندگی پراید هم نمیتوان خرید!

بیشتر بخوانید: نماینده خوزستان: ترامپ را بکشید!

بیشتر بخوانید: سپهبد سلیمانی: در ایران نیازی به محافظ ندارم

بیشتر بخوانید: مهر ۹۹ تاریخ تلافی شهادت سپهبد سلیمانی

بیشتر بخوانید: واکنش تند دختر شهید باکری به شادی مسیح علینژاد از شهادت سپهبد سلیمانی

بیشتر بخوانید: آیا نفوذی‌های داخلی در پرونده ترور سپهبد سلیمانی نقش داشتند؟

بیشتر بخوانید: چرا کشف عظیم ترین میدان نفتی، بنزین را سهمیه بندی کرد؟

بیشتر بخوانید: مجلس مخالف افزایش بنزین است/دولت باید پاسخگو باشد

بیشتر بخوانید: آیا دولت برای جبران کسری بودجه دلار را گران کرد؟

بیشتر بخوانید: مراکز گمنام در بودجه سال ۹۹ چه می‌کنند؟

بیشتر بخوانید: درآمد ۸۷۰ هزار میلیاردی دولت از گرانی بنزین

بیشتر بخوانید: میکروفون های خاموش که باز نامزد شدند!

برچسب ها