کد خبر: 2719

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس دهم معتقد است: حرف‌هایی که پشت سر نمایندگان درباره خانه لاکچری و ماشین لوکس آن‌ها زده می‌شود شایعاتی است که دشمن و مخالفان به آن دامن می‌زنند.

«صبح‌ شد»: نماینده مردم مشکین شهر در مجلس دهم معتقد است: حرف‌هایی که پشت سر نمایندگان درباره خانه لاکچری و ماشین لوکس آن‌ها زده می‌شود شایعاتی است که دشمن و مخالفان به آن دامن می‌زنند.

ولی ملکی در همین رابطه در گفت و گو با  پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد» گفت: اظهارات این چنینی بیشتر شایعه است تا واقعیت. متاسفانه در جامعه بازار شایعه داغ است. شایعه را دشمن می‌سازد وهر نماینده از هر کجا که وارد مجلس میشود به ویژه در شهرستان‌ها مخالف هم دارد و مخالفین این شایعات را مطرح می‌کنند.

وی افزود: البته اینکه سطح جامعه و زندگی مردم نسبت به دهه اول انقلاب تغییر کرده است، شکی نیست و الگو‌های مصرف عوض شده است چراکه خود من آن زمان مدیرعامل بودم و حداکثر یک مدیرعامل یک پیکان معمولی سوار می‌شد و مدیران میانی هم ماشین نداشتند، ولی الان سطح شان بالا رفته است و در بخش‌های خصوصی که ممکن است ماشین خارجی هم سوار شوند، ولی در بخش‌های دولتی معمولا پرشیا و ماشین‌های ایرانی وجود دارد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه در ادارت کل استان‌ها برای مدیران ارشد از خودروی “سوزوکی ویتارا” نیز استفاده می‌شود گغت: هر چند که ما این خودرو‌ها را داخلی تلقی می‌کنیم، چون در ایران مونتاژ می‌شود و بخش اعظم آن هم در کشور تولید میشود اماممکن است یک یا دو درصد از مدیران هم ماشین خارجی هم داشته باشند، اما تعمیم دادنش به کل نمایندگان درست نیست.

ملکی در پاسخ به این سئوال که چند درصد نمایندگان ماشین خارجی دارند؟ تصریح کرد: من نمی‌دانم، چون خودم پرشیا دارم که شخصی است و اصلا ربطی به مجلس ندارد.

وی همچنین در پاسخ به اینکه نمایندگانی که ماشین مدل بالای خارجی دارند، ممکن است زد و بند کرده باشند؟ گفت: چرا اینطوری به قضایا نگاه می‌کنیم که بگویم یک نماینده زد و بند کرده است؛ زمانی همین ماشین‌های خارجی خیلی قیمت نداشت و بعضی از آن‌ها ممکن است آن زمان خریده باشند و باید از خودشان بپرسید، ولی من معتقدم که حتی اگر نماینده ماشین خارجی هم داشته باشد برای حفظ ظاهر نمایندگی مردم نباید این کار را بکند و باید سطح خود را با سطح جامعه هماهنگ کند و مردم این را می‌طلبند.

انتهای پیام/

بیشتر بخوانید: با حقوق نمایندگی پراید هم نمیتوان خرید!

بیشتر بخوانید: نماینده خوزستان: ترامپ را بکشید!

بیشتر بخوانید: سپهبد سلیمانی: در ایران نیازی به محافظ ندارم

بیشتر بخوانید: مهر ۹۹ تاریخ تلافی شهادت سپهبد سلیمانی

بیشتر بخوانید: واکنش تند دختر شهید باکری به شادی مسیح علینژاد از شهادت سپهبد سلیمانی

بیشتر بخوانید: آیا نفوذی‌های داخلی در پرونده ترور سپهبد سلیمانی نقش داشتند؟

بیشتر بخوانید: چرا کشف عظیم ترین میدان نفتی، بنزین را سهمیه بندی کرد؟

بیشتر بخوانید: مجلس مخالف افزایش بنزین است/دولت باید پاسخگو باشد

بیشتر بخوانید: آیا دولت برای جبران کسری بودجه دلار را گران کرد؟

بیشتر بخوانید: مراکز گمنام در بودجه سال ۹۹ چه می‌کنند؟

بیشتر بخوانید: درآمد ۸۷۰ هزار میلیاردی دولت از گرانی بنزین

بیشتر بخوانید: میکروفون های خاموش که باز نامزد شدند!

برچسب ها