کد خبر: 272

نخستین نشست خبری پروژه ققنوس روز جمعه در دانشگاه جرج واشنگتن با سخنان رضا پهلوی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری‌وتحلیلی «صبح‌شد»، نخستین نشست خبری پروژه ققنوس روز جمعه در دانشگاه جرج واشنگتن با سخنان رضا پهلوی برگزار شد.

در این نشست رضا پهلوی یکی از هدف‌های این پروژه را استفاده از دانش متخصصان ایرانی برای بازسازی ایران ذکر کرد.

نکته عجیب اینکه شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال تنها شبکه‌ای بود که این نشست را به طور زنده و به طور کامل (۲ساعت) پوشش داد.

عجیب‌تر اینکه «محمود عنایت»، مدیر جدید این شبکه برای پوشش بهتر این مراسم شخصا به واشنگتن رفته بود تا از نزدیک پوشش رسانه‌ای این نشست را مدیریت کند!

سوال اینجاست این نشست برای این شبکه چرا به میزان مهم بود که علاوه بر «الناز کیانی» خبرنگار ارشد این رسانه، عنایت نیز در این نشست، حضور پیدا کرد.

آنطور که«صبح‌شد» کسب اطلاع کرد «عنایت» در این مراسم اصرار شدیدی داشته که از چشم دوربین ها دور بماند و با وجود حضور رسانه ها و عکاسان در این مراسم، دوربین صدای آمریکا در هنگام مصاحبه با «رضا پهلوی» به صورت اتفاقی{ و یا عمدی} او را چند لحظه نشان می دهد.{عکسی که در زیر منتشر شده است}

اگر حضور در این سطح معمول است چرا، او اصرار داشته تا عکاسان حواسشان باشد که در فریم هایشان او حضور نداشته باشد.

به گزارش «صبح‌شد» ، «عنایت» در ویژه برنامه «میدانِ» «ایران‌اینترنشنال» با حضور «پهلوی»، نیز حدود ۱۰۰ دقیقه، شخصا تهیه کنندگی و هدایت پشت صحنه برنامه را برعهده گرفته بود.

سوال اینجاست حضور «عنایت» در پشت صحنه تمامی برنامه‌های «پهلوی» به سیاست‌های تعریف شده برای ایران اینترنشنال بر می گردد و یا او علاوه بر مدیریت این شبکه، مشاوره رسانه‌ای «رضاپهلوی» نیز شده است.

پیش‌تر، نشریه گاردین در گزارشی به پشت پرده حمایت مالی از شبکه تلویزیونی فارسی‌زبان «ایران اینترنشنال» پرداخته که در بالاترین سطح به «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی می‌رسد؛ به نوشته این نشریه، «سعود القحطانی» مشاور اطلاعاتی «محمد بن سلمان» که پس از ارتباط با موضوع قتل «چجمال خاشقچی» از سمت خود برکنار شده است، یکی از چهره‌های پشت پرده حمایت مالی از شبکه «ایران اینترنشنال» است.

با توجه به گزارش گاردین، اگر حضور «عنایت» به سیاست‌های این شبکه بر می گردد سوال اینجاست که چرا تیم رسانه ای«محمد بن سلمان»که به ادعای گاردین مدیریت این شبکه را برعهده دارند، تا این میزان، بر پوشش ویژه برنامه های رضا پهلوی اصرار دارد.

 

انتهای پیام/

برچسب ها