کد خبر: 2755

امروز برای سومین بار اجرای طرح ترافیک به تعویق افتاد.

«صبح‌ شد»:  امروز برای سومین بار اجرای طرح ترافیک به تعویق افتاد؛  اولین بار جمعه ۲۲ فروردین بود که یوسف حجت، سرپرست وقت معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اعلام کرد «بر اساس مصوبه شورای ترافیک تهران از فردا شنبه ۲۳ فروردین طرح ترافیک اجرا می‌شود». تصمیمی که بعد از حدود چندساعت از اعلام توسط وزیر بهداشت وتو شد؛ شنبه ۲۳ فروردین و ساعتی پس از اجرای مجدد طرح ترافیک، سعید نمکی  وزیر بهداشت با حضور در جمع خبرنگاران، تصمیم شهرداری برای اجرای طرح ترافیک را کان لم یکن تلقی کرد و گفت: طرح ترافیک فعلاً در تهران اجرا نمی‌شود.

 

بار دوم «شهریار افندی زاده» مشاورعالی معاونت حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران خبر اجرای طرح ترافیک را اعلام کرد و گفت: برابر تصویب شورای حمل ونقل و ترافيك شهر تهران اجرای مجدد، محدوده هاى طرح ترافیک و محدوده ی كنترل آلودگی هوا ، از فردا دوشنبه ۲۹ اردیبهشت ماه آغاز میشود؛ تصمیمی که این بار توسط حناچی وتو شد؛ براساس آنچه غلامحسین محمدی مشاور او گفته به دستور شهردار تهران طرح ترافیک بعد از تعطیلات عید سعید فطر اجرا می‌شود.

 

بار سوم؛ «سید مناف هاشمی» معاون حمل ونقل و ترافیک شهرداری تهران از  هماهنگی شهرداری و استانداری تهران، برای اجرای طرح ترافیک گفت و تاکید کرد پس از عید سعید فطر مجددا در تهران اجرا می‌شود؛ این بار یک تماس تلفنی مانع اجرای طرح ترافیک شد؛ براساس آنچه اعلام شده سعید نمکی وزیر بهداشت در تماس با پیروز حناچی از او خواسته تا فعلا طرح ترافیک را در تهران اجرایی نکند.

اما نکته اینجاست که جلسه ای که برای اجرای طرح ترافیک تهران برگزار شد علی زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران به عنوان نماینده نمکی نیز حضور داشته و موافقت خود را با اجرای این طرح با امضا اعلام کرده؛ چرا با این وجود وزیر بهداشت با حناچی تماس گرفته؟ غلامحسین محمدی مشاور شهردار تهران در این خصوص با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «صبح‌ شد» گفت و گو کرده است که می توانید در پادکست زیر بشنوید:

برچسب ها