کد خبر: 2773

مجلس یازدهم آغاز نشده حاشیه‌هایش شروع شد؛ اولین حاشیه این مجلس را باید به قول جواد خیابانی با مداد به نام علی اصغر عنابستانی، منتخب مردم سبزوار نوشت.

صبح شد: مجلس یازدهم آغاز نشده حاشیه‌هایش شروع شد؛ اولین حاشیه این مجلس را باید به قول جواد خیابانی با مداد به نام علی اصغر عنابستانی، منتخب مردم سبزوار نوشت که با تماشای لایو اینستاگرامی در مراسم افتتاحیه مجلس یازدهم، انتقادات فراوانی را برانگیخت.

عنابستانی اما عکس منتشر شده را شیطنت رسانه‌ای دانست و افزود: ‏ عکس متعلق به ساعت ۹ صبح است وقبل از شروع جلسه رسمی است و هر کس سرگرم کار خودش است، سوگندنامه را امضا کردم و مشغول استوری آن بودم که عکاس از صفحه لایو شب گذشته عکس گرفت.

اما این آخرین حاشیه این نماینده نبود، هر نماینده می‌تواند هرماه مبلغ ۱۱میلیون تومان برای هزینه اجاره مسکن (قابل افزایش سالانه) دریافت کند یا ۴۸ ماه آن را یکجا بصورت ودیعه بلاعوض (ثابت و بدون افزایش) دریافت نماید، جمعی از نمایندگان در اقدامی قابل تقدیر اعلام کردند که از دریافت این مبلغ خودداری خواهند کرد، تصمیمی که با واکنش تند عنابستانی مواجه شد.

او در واکنش به این پیشنهاد با بیان اینکه ‏شعری نسرائیم که در قافیه اش گیر کنیم، گفت: نمایندگانی که از شهرستانها می آیند نیاز به مسکن مناسب دارند.

براساس گزارش پایگاه خبری صبح شد، او در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه منظور از مسکن مناسب از نظر این نماینده چیست، عنوان کرد: ‌‌‎یعنی مسکن مناسب!!! توضیح لازم ندارد اخوی ! کسی که قرار است وظیفه نمایندگی ملت را به درستی انجام دهد نباید گرفتار اجاره خانه و…باشد!

وی ادامه داد: آنچه به عنوان هزینه اجاره مسکن در نظر گرفته شده برای اجاره یک آپارتمان صدمتری در مناطق متوسط به پایین تهران هم کافی نیست.

عنابستانی صرف نظر کردن از دریافت اجاره بها را تلویحا عوام فریبانه دانست و افزود: ‌‌‎کمی از شعارهای پوپولیستی فاصله بگیرید،نماینده ملت را نمی‌توان در تهران بدون مسکن رها کرد و انتظار داشت به فکر اصلاح مسایل کلان کشور، اقتصاد و ریل گذاری صحیح امور و نظارت بر دولت لجام گسیخته باشد.

انتهای پیام/

برچسب ها