کد خبر: 427

نماینده دادستان تهران از راننده تاکسی می گوید که بعد از آشنایی با فردی، صرفا به خاطر حضور در جلسات شرکت، امضای اوراق بانکی، اخذ دسته چک بانکی و صدور چک سفید امضا و قرار دادن آن‌ها در اختیار متهمان دیگر، 650 میلیارد ریال پولشویی کرده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری‌وتحلیلی «صبح‌شد»، اولین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و متهمان مرتبط، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

در این جلسه نماینده دادستان تهران، کیفرخواست تنظیمی را به همراه ادله قرائت کرد.


وی در بخشی از این جلسه در خصوص متهم ردیف دوازدهم این پرونده گفت: حدادان متهم ردیف دوازدهم این پرونده است که راننده تاکسی بوده و فاقد سابقه کیفری است. این فرد صرفا یک راننده تاکسی و فاقد تمکن مالی بوده است که با آقای یقینی آشنا شده و پس از مدتی او هم به سمت مدیرعاملی یک شرکت صوری منصوب می‌شود. این شرکت هم توسط آ‌قای یقینی تاسیس و به آقای هدایتی واگذار شده است. وظیفه این متهم هم صرفا حضور در جلسات شرکت، امضای اوراق بانکی، اخذ دسته چک بانکی و صدور چک سفید امضا و قرار دادن آن‌ها در اختیار متهمان دیگر بوده است.

نماینده دادستان بیان کرد: اتهام این فرد نیز پولشویی به میزان ۶۵ میلیارد تومان از طریق پذیرش سمت مدیرعاملی شرکت‌های کاغذی و نیز معاونت در تحصیل مال نامشروع از طریق دریافت تسهیلات بانکی بوده است.

انتهای پیام/

برچسب ها

ارسال نظر