دقایقی پیش و حدود 20 روز پس از اظهارات تند یک کارگردان سینما، ناجا به این اظهارات واکنش نشان داد.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: سعید روستایی کارگردان فیلم سینمایی «متری شیش و نیم» در اختتامیه جشنواره فیلم فجر-۲۲ بهمن- از نیروی انتظامی انتقاد کرد.

کارگردان متری شیش و نیم در پایان این مراسم، گفت: من پشت دستم را داغ می‌کنم از این به بعد پلیس از جلوی دوربینم که هیچ، از پشت دوربینم هم رد شود!

حالا و حدود ۲۰ روز بعد، یک مقام نیروی انتظامی به این اظهارنظر واکنش نشان داده است.

سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه یک بداخلاقی در قصه فیلم متری شیش و نیم اتفاق افتاد، گفت:  بنده ۲ بار فیلم را قبل از جشنواره در حضور کارگردان «متری شیش و نیم» و برخی عوامل دیدم و درباره جزء به جزء موارد با هم بحث و توافق کردیم و اشکالات را پذیرفتند و قبول داشتند که خلاف وعده‌شان عمل کرده‌اند. آن‌ها فیلم را اصلاح کردند و نسخه اصلاحی را به ما تحویل دادند. اما آنچه در جشنواره نمایش دادند، نسخه‌ای بود که خودشان می‌خواستند، به علاوه سکانس‌هایی اضافه‌تر! یعنی سکانس‌هایی که در فیلم اولی هم که دیدیم، نبود. از این منظر بداخلاقی کردند.

سلیمانی ادامه داد: مسئول معاونت اجتماعی و مسئول پلیس مواد مخدرمان با عوامل فیلم جلسه داشتند و روی همه چیز توافق کردند، بعد فردایش در جشنواره فیلم فجر دیدیم نسخه توافقی پخش نشده و حتی سکانس‌هایی فراتر از نسخه‌های اولیه دارد. بعد هم برخورد بچگانه‌ای در اختتامیه جشنواره فیلم فجر انجام دادند. بعضی اوقات آدم‌ها به حرف‌هایی که می‌زنند، توجه نمی‌کنند. مگر می‌توان فیلمی واقعی در جامعه ساخت که بالاخره در یک گوشه کادر آن پلیس راهور سر چهارراه یا پلیس نیروی انتظامی و … نباشد؟

 

انتهای پیام/

برچسب ها