کد خبر: 557

در بسیاری از موارد خبر داریم که متأسفانه بازماندگان متوفی برای تأمین مخارج سنگین خیرات، ناهار و … پول نزول می‌کنند.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر در ادامه با اشاره به اینکه در بسیاری از موارد خبر داریم که متأسفانه بازماندگان متوفی برای تأمین مخارج سنگین خیرات، ناهار و … پول نزول می‌کنند، که حرام و خانمان برانداز است، ادامه داد: با این اقدام سال‌های سال وراث زیر بار قرض و بعضاً برخی زیر باز نزول رفته و مصیبت روی مصیبت سوار می‌شود.

ترکاشوند بیان کرد: اگر فرزندان بازمانده فردی صغیر باشند و خود متوفی هم فقیر بوده باشد، مصیبت چند برابر است و تا آخر عمر این مخارج دامنگیر وراث خواهد بود.

وی از عادت و رسم غلط ناهار و شام عزا به عنوان تراژدی مراسم ختم در جامعه ایران نام برد و اظهارکرد: در دوره سوم شورای شهر ملایر چیزی حدود ۱۰ سال پیش مصوباتی داشتیم که طی آن آئین غلط و خرافی آوردن مرده درب منزل و گوسفند سر بریدن در ملایر منسوخ شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر با بیان اینکه متأسفانه این آئین غلط ناهار و شام ختم به دلیل چشم و هم چشمی بین خانواده‌های ملایری همچنان پابرجاست، تصریح کرد: رسیدگی و بررسی این موضوع را در دستور کار آینده شورای فرهنگ عمومی ملایر قرار می‌دهیم و از اصحاب رسانه ملایر نیز می‌خواهیم تا در فضای مجازی و نشریات محلی برای مقابله و براندازی این رسم جاهلی، فرهنگ سازی کنند.

ترکاشوند بر ضرورت ورود جدی شورای شهر، فرمانداری و سایر ادارات متولی امر تأکید کرد و گفت: مسئولین نیز باید ابتدا از خود شروع کرده و برای نهادینه کردن آئین و دستورات اسلام در سطح جامعه تلاش کنند.

انتهای پیام/

منبع: ایسنا

برچسب ها