دختری 17 ساله هستم و در رشته حسابداری درس می خوانم. چند سال پیش در حالی که کلاس هشتم بودم، پدرم از رابطه من با پسر هم محله مان مطلع شد و...

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: دختری ۱۷ ساله هستم و در رشته حسابداری درس می خوانم. چند سال پیش در حالی که کلاس هشتم بودم، پدرم از رابطه من با پسر هم محله مان مطلع شد و خانواده ام به شدت مرا سرزنش کردند. من هم دیگر آن پسر را ندیدم و امسال ازدواج کردم اما هنوز پدرم با من حرف نمی زند حتی موقع اجبار و در جمع. به شدت ناراحت هستم. لطفا راهنمایی ام کنید.

در پیامک تان مطرح نکردید که تا الان چه کارهایی برای اصلاح رابطه با پدرتان انجام داده اید. بنابراین و در همین خصوص، نکاتی را می گویم که امیدوارم به شما کمک کند.

    برای پدرتان نامه بنویسید

 

اولین قدم، صحبت کردن با پدر است. ببینید اگر اجازه گفت و گوی کلامی می دهند، با پدرتان در این باره صحبت کنید. در غیر این صورت از راه دیگری مانند نامه نوشتن کمک بگیرید. اگر هم نشد از شبکه های اجتماعی یا پیامک فرستادن استفاده کنید. در هر صورت شما باید یک راه ارتباطی با پدرتان پیدا کنید.

   چگونه بگوییم؟

 

بی ریا و صادق باشید. هنگام تلاش برای برگرداندن یک رابطه به حالت قبل، باید از عذرخواهی کردن کمک بگیرید. از طریق لحن صدا و صحبت های خود به پدرتان نشان دهید که حقیقتا از اشتباه تان متاسف هستید و به او بگویید که اشتباه خود را هم با ندیدن دوباره اش جبران کرده اید.

   از یک واسطه کمک بگیرید

 

اگر از بین افراد خانواده کسی هست که پدرتان او را قبول دارد و حرفش را می پذیرد، با او صحبت کنید و ناراحتی خود را با او در میان بگذارید و از او بخواهید که واسطه رابطه تان شود. توجه داشته باشید که شما الان تازه ازدواج کرده اید و حرف نزدن پدرتان با شما باعث می شود که برای همسرتان سوال پیش بیاید و پیگیر ماجرا شود. این مورد می تواند در ابتدای زندگی شما، آغاز اختلاف و سوظن باشد و این موضوع می تواند دلیلی باشد که پدرتان را راضی به آشتی کردن کند چون هر پدری خوشبختی فرزندش را می خواهد و دوست ندارد یک دلخوری، مشکل جدیدی را ایجاد کند.توجه به این نکته ای که مطرح شد تا حد زیادی می تواند مشکل شمارا حل کند. همچنین می توانید از اطرافیان که رابطه شان با پدرتان خوب است، بپرسید که او چه انتظاراتی از شما دارد. شاید پدرتان دوست دارد شما واکنش یا رفتار خاصی را داشته باشید که اگر آن را انجام دهید، سد قهر پدرتان بشکند.

انتهای پیام/

برچسب ها