در سومین جلسه رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی، گفته شد که متهم ردیف هشتم نامه داده که با توجه به تطمیع هدایتی نمی تواند در دادگاه حاضر شود.

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: سومین جلسه علنی رسیدگی به اتهامات حسین هدایتی و متهمان مرتبط، در شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی به ریاست قاضی مسعودی‌مقام برگزار شد.

هم اکنون متهم ردیف هشتم این پرونده متواری است. اما متهم ردیف هشتم این پرونده کیست؟

علی اکبر یقینی، فاقد سابقه کیفری، دارای سه فرزند، او با قید وثیقه آزاد بود.

یقینی در یک مهمانی فوتبالی با هدایتی آشنا شده‌بود.

هدایتی در خصوص آشنایی خود با یقینی می گوید: بنده در سال ۹۲ با آقای یقینی آشنا شدم و افرادی که باب آشنایی ما را باز کردند از بنده ۲۴۰ میلیون تومان کمیسیون و از آقای یقینی هم ۴۰۰ میلیون تومان کمیسیون گرفته‌اند.

هدایتی ادامه می دهد: ۸ شرکتی که در کیفرخواست به آن‌ها اشاره شد متعلق به من نیستند، مالک این شرکت‌ها هم آقای یقینی بوده است و اگر سوابق ضعیف و تخلفی دارد باید خود پاسخگو باشد.

دوست هدایتی فرار کرد؟

قاضی مسعودی مقام در بخشی از اظهاراتش در این جلسه دادگاه، گفت: آقای یقینی متواری است، دستور ضبط وثیقه صادر شده است، وی از ناحیه برخی متهمین تهدید شده که در جلسه دادگاه حاضر نشود، این فرد با عدم حضور حق دفاع را از خود سلب می‌کند، در جلسات آتی اظهارات صوتی آقای یقینی در رابطه با بخشی از متهمین که وی را تهدید کرده‌اند، ارائه خواهیم داد.

قهرمانی نماینده دادستان نیز بیان داشت: آقای یقینی در جلسات قبلی حاضر نشدند و اعلام کردند که در بیمارستان هستند و دادستان تهران نیز این مطلب را به درستی بیان کردند. سندی که آقای یقینی به عنوان وثیقه گذاشتند اجاره‌ای بوده است و این سند را ۱۳۰ میلیون تومان اجاره کردند. به وی مظنون شدیم و ضابطین به بیمارستان رفتند ایشان از بیمارستان متواری شده است؛ اما در داخل کشور است، دیشب نامه فرستادند و گفته‌اند که توسط آقای هدایتی تطمیع می‌شدم و نگرانی دارم و به همین دلیل نمی‌توانم در دادگاه حاضر شوم.

انتهای پیام/

برچسب ها