کد خبر: 674

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: ابراهیم فیاض، استاد مردم شناسی دانشگاه تهران: در هیچ کجای دنیا اینطور نیست که فرد به بلوغ برسد اما رابطه‌ی جنسی نداشته باشد.

وقتی این اتفاق می‌افتد مشکلات بعد از آن ایجاد می‌شود که برای زنان یک شکل و برای مردان شکل دیگری دارد، مثل مصرف سیگار و مشروب که زیاد شده است.

تبیان آشغال با من در مورد مشروبات الکلی مصاحبه کرد و وقت من را گرفت ولی منتشر نکرد. چرا مصاحبه می‌کنند و پخش نمی‌کنند؟ می‌گویند چرا مشروب زیاد شده؟ چه بگویم؟ فحش بدهم؟ خب می‌گویم مشروب کالای مکمل جنسی است. وقتی بحران جنسی پیش می‌آید مصرف مشروب زیاد می‌شود.

پاتایا شهری است که پر از تونل‌ها و جزیره‌های جنگلی است، مردم دنیا برای همین به این شهر سفر می‌کنند اما ایرانی‌ها می‌روند در یک خیابان هفتصد متری برای فحشا. اهالی منطقه از ما به شدت متنفر هستند، هرجا می‌روم به ایرانی‌ها فحش می‌دهند.

در تاکسی خیلی به من می‌گویند باید فاحشه‌خانه باز شود، می‌گویم هیچ جای دنیا نگفته‌اند چنین چیزی انسانی است. در هامبورگ هرکسی طرف خیابانی که مرکز فحشا بود می‌رفت را فحش می‌دادند و تحقیر می‌کردند و حتی می‌گفتند هم فاحشه‌ها و هم کسانی که پیش آنها می‌روند موسیاه هستند.

من معتقدم باید عشق نوجوانی را احیا کرد. دوره‌ی نوجوانی از ۱۳ تا ۱۸ سال دوره‌ی عشق است و سکس خیلی مطرح نیست. اگر در این دوره ازدواج صورت بگیرد عالی است چون حافظه آنقدر پر می‌شود که دیگر هیچکس نمی‌تواند برای شخص جای آن دختر یا پسر را بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: بخش هایی از گفت‌وگو با انصاف‌نیوز

برچسب ها