در یک شرکت مهندسی کار می‌کنم و مدیری داریم به شدت استرسی که معتقد است اگر خودش در جریان جزئیات نباشد، کارها روی زمین می‌ماند و به موقع نمی‌توانیم قراردادها را به اتمام برسانیم. استرسش باعث می‌شود تا ما هم تمرکزمان از دست برود. از من خواسته به شما پیامک بدهم تا راهنمایی‌اش کنید. چه توصیه‌هایی به مدیر 34 ساله، فوق لیسانس کامپیوتر و مجرد ما دارید؟

پایگاه خبری‌وتحلیلی«صبح‌شد»: تینا امیری | روان شناس بالینی: در یک شرکت مهندسی کار می‌کنم و مدیری داریم به شدت استرسی که معتقد است اگر خودش در جریان جزئیات نباشد، کارها روی زمین می‌ماند و به موقع نمی‌توانیم قراردادها را به اتمام برسانیم. استرسش باعث می‌شود تا ما هم تمرکزمان از دست برود. از من خواسته به شما پیامک بدهم تا راهنمایی‌اش کنید. چه توصیه‌هایی به مدیر ۳۴ ساله، فوق لیسانس کامپیوتر و مجرد ما دارید؟

رئیس شما درگیر نوعی کمال طلبی است. به احتمال زیاد او قواعد و بایدها و نبایدهای بسیار سفت و سخت درونی دارد که به شدت به وسیله آن ها تحت فشار است. در واقع او از میزان زیادی استرسورهای درونی رنج می‌برد که خود او را بیشتر از هر فرد دیگری تحت فشار قرار می‌دهد. چنین افرادی معمولا افراد موفقی هستند اما قادر نیستند از دستاوردهای خود لذت ببرند. ناگفته پیداست در صورتی‌که فرد فکری به حال رهایی از کمال طلبی نکند، رفته رفته با اضطراب و افسردگی دست به گریبان خواهد شد. در ادامه مطلب چند توصیه به مدیر‌تان دارم.

   مهارت مدیریت استرس را بیاموزید

برای شروع سعی کنید مهارت های مدیریت استرس را بیاموزید. برای مثال سعی کنید حتما ساعاتی در روز را ورزش کنید، محیط کارتان را با استفاده از گلدان ها و گیاهان بسیار به محلی آرام‌تر تبدیل کنید، فنون تنفس شکمی را بیاموزید و …  .

   تفریح را فراموش نکنید

برای فردی با کمال طلبی بالا، کار و موفقیت اولویت اول است. هرچه به این افکار اجازه دهید قسمت بیشتری از باورهایتان را به خود اختصاص دهد، شما را بیشتر در خود غرق می‌کند. به تفریح و وقت گذرانی با عزیزان‌تان نیز زمانی اختصاص دهید. از آن جایی‌ که این کار ممکن است در ابتدا دشوار باشد با یک ساعت در روز شروع کنید و رفته رفته زمان آن را کمی بیشتر کنید.

   به باورها و گذشته تان بپردازید

برای این کار بهتر است از یک متخصص کمک بگیرید. در واقع کمال طلبی ریشه در دوران کودکی و نحوه بزرگ شدن‌تان دارد. شما افکاری را در خود جای داده اید که محرک سبک زندگی است که برای خود انتخاب کرده‌اید. بنابراین برای این که بتوانید علاوه بر موفق بودن از موفقیت‌تان لذت هم ببرید لازم است به کندوکاو در گذشته و باورهایتان بپردازید.

انتهای پیام/

برچسب ها